Televizyon
27 Tem 2020 22:27 Son Güncelleme: 27 Tem 2020 22:30

Burcu Biricik, Netflix'in Fatma dizisinde!

Netflix Türkiye’nin yeni dizisi Fatma için geri sayım başladı... Mart ayında duyurulan Netflix Türkiye'nin yeni yerli dizisi Fatma’dan yeni bir paylaşım geldi...

Bu yılın Mart ayında Netflix Türkiye’den üç dizi, bir film ve bir yarışma programı geleceği duyurulmuştu. Bunlardan birisi olan Şimdiki Aklım Olsaydı yaşanan tartışmalar sonrası iptal edilmişti. Diğer yapımlardan birisi olan Fatma içinse Netflix Türkiye geri sayımın başladığı gösteren bir paylaşım yaptı.

Merakla beklenen dizide Fatma karakterine ünlü oyuncu Burcu Biricik hayat verecek. Biricik ile ilgili yapılan Netflix Türkiye paylaşımında, "Aramıza hoş geldin #Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı!" ifadeleri kullanıldı.

Aramıza hoş geldin #Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı! pic.twitter.com/mAbdHxly72


Burcu Biricik ise yeni dizisi Fatma ile ilgili paylaşımında, "İçim kıpır kıpır heyecandan... Sete çıkmak için geri sayıma başladık... Fatma’yı sizle tanıştırmak için sabırsızlanıyorum..." dedi.

 

Fatma dizisinin konusu

Fatma (35) sıradan bir temizlikçidir. Kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramaya koyulan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesiyle, Fatma’nın hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten başka çaresi kalmaz. Bu durum, Fatma için bugüne kadar yaşadığı her şeyin intikamını alabileceği bir ritüel haline gelir. Fatma artık bir yandan koca dünyaya sığdıramadığı masum oğlunun öcünü almak isteyen bir anne, diğer yandan işlediği her cinayette kimsenin kendisinden şüphelenmediği bir “temizlikçi kadın” olarak hayata devam eder ve kocasını aramaya başlar. Başak Abacıgil tarafından hayata geçirilen Fatma, yeni ve genç yetenek  Özgür Önürme tarafından kaleme alındı.