Dünya
20 Şub 2021 09:42 Son Güncelleme: 20 Şub 2021 16:24

Bill Gates dünya liderlerini kınadı: Bu bir trajedidir!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Münih Güvenlik Konferansı'nda açıklamalarda korona virüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Amerikalı milyarder, erken aşamalarda korona virüsün yayılmasını önleyemedikleri için dünya liderlerini kınadı.

Google Haberlere Abone ol

Microsoft'un kurucusu Amerikalı milyarder Bill Gates, dün gerçekleşen Münih Güvenlik Konferansı'nda korona virüs salgını ile mücadele sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'MÜTEVAZI ADIMLARIN ÖNCEDEN ATILMAMASI BİR TRAJEDİDİR'

Korona virüsün yayılmasını önleyemedikleri için dünya liderlerini kınayan Gates, "Bu salgını kontrol altına almak için gereken mütevazı adımların önceden atılmaması bir trajedidir" diye konuştu.

'YAPTIRIM UYGULAMALIYIZ'

Gates, "Bu sebeple, trilyonlarca dolarlık zarar ve ölçülmesi zor diğer eksiklikler göz önüne alındığında, bunun bir daha asla yaşanmayacağından emin olmak için ihtiyacımız olan az sayıdaki milyarlarla yaptırım uygulamalıyız" ifadelerini kullandı.

Korona virüse karşı geliştirilen aşının 'zafer' olduğunu belirten Gates, 'eşitsizliğin hala oldukça dramatik boyutta olduğunu' ifada ederek küresel olarak değerlendirilmesi gereken mevcut sorunların olduğunu vurguladı.