Gündem
28 Nis 2021 19:43 Son Güncelleme: 28 Nis 2021 19:52

Bilim Kurulu üyesinden alkol yasağı tepkisi! ‘Hayretler içerisindeyim’

Habertürk ekranlarında katıldığı bir programda alkol yasağı ile ilgili görüşleri sorulan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, "Hayretler içerisindeyim" ifadelerini kullandı.

Tam kapanma kararıyla birlikte Türkiye'de alkol satışı da yasaklandı. Yasak hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tekel bayilerinin istisna kapsamında olmadığını belirterek, "İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil" ifadelerini kullanmıştı.

Alkol yasağı büyük tartışmalara neden olurken, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz'den dikkat çeken bir çıkış geldi.

Habertürk'te katıldığı bir programda alkol yasağı hakkında görüşleri sorulan Yavuz, söz konusu uygulamanın büyük bir hata olduğunu vurgularken, "Hiçbir akılcı tarafı olmayan nasıl bir uygulamadır" diye belirtti.

Serap Şimşek Yavuz, şunları söyledi:

"Tüm eleştirilere yüzde yüz katılıyorum. Hiçbir akılcı tarafı olmayan nasıl bir uygulamadır, ben de anlamış değilim gerçekten. İnsanların evinde alkol alması ne sakıncası var. Salgını önlemek adına yapılıyorsa bunun hiçbir akılcı yanı yok. Kalkıp neye dayanarak böyle bir şey yapabiliyorsunuz, ben gerçekten hayretler içerisindeyim. Çok yersiz. İnanılmaz bir şey, çok büyük hata. Ben olsam böyle bir uygulamadan hemen dönerim. Hiç doğru değil."