Gündem
31 Mayıs 2020 17:52 Son Güncelleme: 31 Mayıs 2020 18:45

Başsavcılıktan flaş 'Rapçi Rota' açıklaması!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise Rota (Bulut Alpman) hakkında herhangi bir gözaltı kararı ya da uygulamasının söz konusu olmadığını duyurdu. Alpman bunun üzerine 'Her şey yolunda' demekle yetindi.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Rota’ adıyla bilinen rapçi Bulut Alpman’ın ‘gözaltı’ iddiasını yalanladı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, haber sitelerinde ve sosyal medyada, Alpman’ın gözaltına alındığı yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı belirtilerek, “Kamuoyunda ‘Rota’ ismiyle bilinen B. Alpman isimli kişi hakkında herhangi bir gözaltı kararı ya da uygulaması söz konusu değildir” denildi.

Bu açıklamanın ardından Bulut Alpman, Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı: “Arkadaşlar şu an her şey yolunda, desteğiniz ve dostluğunuz için teşekkür ederim. Varolun.”

Paylaşımın ardından gözaltı videosunu resmi Instagram hesabından silindi.

AVUKATI DA KAFA KARIŞTIRDI

Alpman’ın avukatı Can Ünal’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama kafaları daha da karıştırdı. Ünal, “Müvekkilim Bulut Sedat Alpman’ın özgürlüğüyle ilgili herhangi bir sorun yoktur. Dileriz bu konuyla ilgili başkaca açıklama yapmak zorunda kalmayız. Dostluk, destek ve dayanışmanız için teşekkürler” diye yazdı.

NE OLMUŞTU?

Gözaltı haberleri, Alpman’ın sabahın erken saatlerinde Instagram hesabından yayınladığı bir görüntü üzerine yayıldı. Görüntüde, kapıyı sert bir şekilde vuran ve polis oldukları öne sürülen kişilerin “Aç kapıyı kırarız” dedikleri duyuluyor ve Alpman gözaltına alındığını duyuruyordu.