Gündem
08 Kas 2022 09:56 Son Güncelleme: 08 Kas 2022 10:03

Barış Yarkadaş’tan Ekrem İmamoğlu’na Sözcü eleştirisi! ‘İzah ve kabul edilemez…’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Sözcü gazetesi arasında süren polemikle ilgili Gazeteci Barış Yarkadaş değerlendirmede bulundu. tv100 canlı yayınında açıklamalarda bulunan Yarkadaş, Başkan İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi ve "Bir gazete sizi rant ilişkilerinden dolayı eleştirdiyse, 83 yaşındaki annesinin evine zabıtayı göndermeniz hiçbir şekilde izah edilemez ve kabul edilemez" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, imar haberlerinin ardından Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın annesinin evine "Hakkınızda ihbar var" denilerek zabıta ekibi göndermiş, bunun üzerine gazete, İmamoğlu haberlerini yasaklamıştı.

AYIP VE KORKUTUCU

tv100 yazarı Barış Yarkadaş, İmamoğlu'nun elindeki kamu gücünü bu şekilde kullanmasının ayıp ve korkutucu olduğunu belirterek sert sözlerle eleştiride bulundu: "Bir gazete sizi rant ilişkilerinden dolayı eleştirdiyse, 83 yaşındaki annesinin evine zabıtayı göndermeniz hiçbir şekilde izah edilemez ve kabul edilemez."

Olayın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e de anlatıldığını aktaran Yarkadaş, "Meral Hanım Ekrem Bey'deki bu otokratik eğilimlerden dolayı bir kaygı duyuyor" dedi.

İşte o açıklamalar…