Gündem
29 Ara 2020 19:34 Son Güncelleme: 29 Ara 2020 19:40

Aylin Sözer'i öldüren katilin ilk ifadesi ortaya ortaya çıktı

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde görevlisi olarak çalışan Aylin Sözer 'i evinde öldüren katil zanlısı Kemal A'nın ilk sözlü ifadesi ortaya çıktı. Cinayet Büro Amirliği'nin ifadesinin doğru olup olmadığını araştırıyor. 

Google Haberlere Abone ol

CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, Aylin Sözer'in öldürülmesiyle ilgili detayları anlattı. Habere göre, Kemal A, gözaltına verildikten sonra ilk ifadede 32 yaşında olduğunu ve inşaatlarda işçilik yaptığını söyledi.

Sözer'i öldürdüğünü itiraf etmiş
Sözer'i de tanıdığını iddia eden Kemal A., sabah saat 08.00 sıralarında Sözer'in evine gittiğini belirtti. Orada bir süre Sözer ile konuştuğunu, daha sonra aralarında bir tartışma çıktığını söyleyen Kemal A., bu tartışma sırasında Sözer'i boğazını keserek öldürdüğünü itiraf etti.

'Hırsızlık süsü vermek istedi, polisi de yakmaya çalıştı'
Uludağ, olayın seslerini şöyle aktardı:

"Aylin Sözer'in yakınları ondan haber alamayınca polisi arıyorlar. Ve polis ekipleri o eve gidiyor. Kapıyı çalıyorlar, zorluyorlar. Polisin çaldığını anlayınca zanlı bu varsayılan yanıcı bir maddeyle evi yakmaya çalışıyor. Şu anda zanlı İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri sorgulanıyor.

Niye evi yaktıklarını sorduklarında ise; olaya bir hırsızlık süsü vermek için bu işlemi yaptığını da söylüyor. Sabaha kadar bu sorgu sürecek fiziki deliller aranacak. İşin netliği sabaha kadar devam edecek. "

Tek kişilik hücreye kondu 
Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma sırasında Maltepe'de gözaltına alınan Kemal A., Cinayet Büro Amirliğinde tek kişilik bir hücreye konulduğu öğrenildi.

Özel ekip kuruldu
Cinayet Büro Amirliğinde özel bir ekip tarafından yapılan soruşturmada Kemal A.'nın cep telefonu ile e-posta hesapları, hatta hesaplarının da inceleme altına alınığı öğrenildi. Öte yandan, çevrede bulunan bütün güvenlik kamerası da Cinayet Büro Amirliği'nde toplanıyor. Bu görüntüler sinyelinin eve giriş saati net olarak tespiteye çalışılıyor. Şüphelinin ilk yakalandığı ve polis memurlarına Aylin Sözer'le birlikteliği ile ilgili söylediği bazı iddiaların doğru olup olmadığının da araştırıldığı belirtildi.

Yetkililer olayla ilgili delillerin toplanmasının ardından şüphelinin olayla ilgili ifadesinin alınmaya başlanacağı işlemlerinin tamamlanmasının ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edileceğini söyledi.