Gündem
06 Ara 2018 17:29 Son Güncelleme: 06 Ara 2018 17:33

Aykut Küçükkaya'ya şeffaflık ödülü

Uluslararası Şeffaflık Derneği, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'yı medya dalında şeffaflık ödülüne layık gördü.

Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından verilen 2018 Şeffaflık Ödülleri sahiplerini buldu. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, medya dalında ödüle layık görüldü.

Uluslararası Şeffaflık Derneği'nden yapılan açıklamada "Medya dalında ödüle, kamu kaynaklarının halkın yararına kullanılması mücadelesinin vazgeçilmez bir paydaşı olan araştırmacı gazeteciliğe dair çok değerli çalışmaları, uzun yıllar boyunca ve oldukça zor koşullarda üreten Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya değer görüldü. Yolsuzlukları araştırdığı haber dosyalarını da içeren Rüşvetin Deşifresi (2014), Şef:Yimpaş'la Kurulan Para Diktatörlüğü (2007), Yüzyılın Yolsuzluk Oyunu (2009) AKP'li Belediyelerde Neler Olmuş Neler (2014) başlıklı kitaplarına, 2018 yılında "The Ortak: "Hepiniz Oradaydınız" Belgeseli kitabını da ekleyen Küçükkaya; bürokrasi, siyaset ve iş dünyasının seçkinleri arasındaki usulsüz ilişkileri yansıtarak kamu kaynaklarının şeffaflık, hesap verilebilirlik, sosyal eşitlik, adalet ilkeleri doğrultusunda ve kamu yararına kullanılması için toplumsal farkındalık ve bilinç düzeyinin artmasına 25 yıllık gazetecilik yaşamı boyunca çok değerli bir katkı sunmuştur." ifadelerine yer verildi.

AYKUT KÜÇÜKKAYA: MESLEK YAŞAMIMI ÖZETLEYEN CÜMLELER BENİ ONURLANDIRDI

Aykut Küçükkaya, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada ödüle layık görülmekten çok mutlu olduğunu belirterek, "25 yıllık meslek yaşantımı özetleyen cümleler ise beni onurlandırdı. Gazetem Cumhuriyet ve şahsım adına Uluslararası Şeffaflık Derneği’ne teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Ödüller, 11 Aralık'ta Elite World Prestige Hotel'de düzenlenen törenle sahiplerine verilecek.