Televizyon
09 Mar 2011 18:58 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 12:07

ATV'NİN HANGİ DİZİSİ İÇİN YENİ BİR MAHALLE KURULDU?

"Kadere veryansın eden imkansız aşkların ve aşıkların kederli hikayesi"ni anlatacak olan ATV'nin yeni dizi için sıfırdan bir mahalle kuruldu.

"Tövbeler Tövbesi" bir dönemin kült olmuş film ve romanlarını yeniden ele alan, "Ertem Eğilmez bugün yaşasaydı nasıl bir dizi yazardı?" sorusuyla ortaya çıkmış bir proje. "Tövbeler Tövbesi"ni diğer dizilerden farklı kılan unsur her bölümde 3 müzik klipinin yer alması. Sahne içeriklerine göre çekilecek bu kliplerde seyirci, Türk sanat müziğinden, artık klasikleşmiş arabesk parçalara kadar yüzlerce şarkı dinleyecek.

ilk bölümde; Gülden Karaböcek'in "Sürünüyorum", Emel Aksoy'un "Böyle Bir Kara Sevda" ve Kibariye'nin "Ah İstanbul" adlı parçalarına çekilen klipler yer alacak. Dizinin Tövbeler Tövbesi adlı şarkısını ise Melihat Gülses seslendiriyor.

Sıfırdan bir mahalle kuruldu

Tövbeler tövbesi dizisi için Kuleli ve Paşabahçe Mahalleleri dış cephe olarak boyatılırken bu işlem için ortalama 1000kg boya kullanıldı. Kuleli Mahallesi'nin içine boş dükkanlardan dekore edilerek  bir çarşı kuruldu; kahvehane, gazateci dükkanı gibi yeni dükkanlar yapıldı. Mahir karakterinin ve Fidan karakterinin evleri, yani ana mekanlar senaryoya uygun halde dekore edildi. Mahir karakterinin yaşadığı ev 2. derece tarihi eser olduğu için doğal dokusu bozulmadan restore edildi. Her iki eve de eskitmeler yapıldı. Elektrik tesisatları değiştirildi, bahçe düzenlemeleri baştan yapıldı. Bütün bu işler için 30 kişi kadar işçi ve eleman çalıştırıldı.