Politika
03 Kas 2021 11:07 Son Güncelleme: 03 Kas 2021 11:11

Atatürk için Ayasofya’da mevlit başvurusu

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 10 Kasım’da Ayasofya Camii’sinde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için Mevlid-i Şerif okunması için İstanbul Valiliği’ne başvuruda bulundu.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İstanbul İl Başkanlığı Ayasofya’da 10 Kasım’da Atatürk’ün ruhuna mevlid okutmak için başvurdu. Başvuruda, "Yurdumuzu düşmandan temizleyen Atamızın ruhuna Ayasofya’da mevlid okutmak için başvurduk. Bütün halkımızla Atamızı yaad etmek istiyoruz.” dedi.

Dilekçede şu ifadeler yer aldı:

 “Bağımsız Türkiye Partisi İstanbul İl başkanlığı olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları ve Tüm Şehitlerimizin ruhları için 10 Kasım 2021 Çarşamba günü yatsı namazına müteakip Ayasofya Camii’nde Mevlid-i Şerif Programı yapmak istiyoruz. Gereğinin bilgilerinize arz ederiz.” 

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da sosyal medya hesabından, Bağımsız Türkiye Partisi bugün İstanbul Valiliği’ne 10 Kasım’da Ayasofya Camii’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna mevlidi şerif okutmak için başvurumuzu yaptık. Umarım izin verilir” diyerek duyurdu.