Politika
04 Şub 2023 19:22 Son Güncelleme: 04 Şub 2023 19:26

Akşener’den Erdoğan’ın "Öyle bir çakalım ki..." sözlerine sert yanıt: "Edep yahu!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "14 Mayıs’ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar" sözlerine sert tepki gösteren İYİ Parti lideri Akşener, "Edep yahu!" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefeti hedef alarak sarf ettiği sözlere sert tepki gösterdi.

Akşener, Erdoğan’ın “14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar” sözlerine, “Edep yahu!” diyerek yanıt verdi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı'nda Aydın Toplu Açılış Töreni'ne katılarak şunları söylemişti:

“14 Mayıs'ta bir kez daha hep beraber sizlerle sandığa gidip sandıkları patlatmaya var mıyız? Desteğiniz çok önemli. Durmak yok yola devam. Milli Mücadele'nin resmen ilanının adı olarak gördüğümüz 23 Nisan 1920'den Demokrat Parti'nin iktidara geldiği 14 Mayıs 1950'den oradan 14 Mayıs 2023'e varan uzun ve meşakatli süreçte ödediğimiz her bedelin karşılığını alacağımız döneme giriyoruz. Biz Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıkıyoruz. Bırakın dirisine, ölüsüne bile tahammül edemeyenler onun “Yeter söz milletindir” sloganına çökmeye çalışanlar, kim bu? Bay bay Kemal. 14 Mayıs, Kemal'in Bay Bay Kemal olacağı gündür. Efendilerinin emriyle kurdukları masadan yeniden tarihe yüz karası olarak geçecek işler yapmanın peşindeler. Program diye sundukları metinlerin çoğu ya bizim tarafımızdan 20 yılda yapılmış ya da yapılmakta olan işler. Kalan başlıklar da bu ülkenin tüm kazanımlarını yok ederek efendilerinden aferin almak için güvensizliğin, istikrarsızlığın sembolü eski Türkiye'yi hortlatmaktan ibarettir.

“BİR DAHA BELLERİNİ DOĞRULTAMASINLAR”

Bu ‘Bay Bay Kemal’ hangi yüzle Menderes'in sloganına çöküyor. Rahmetliden sonra bu slogan bize aittir. Sen hangi yüzle bu sloganı sahipleniyorsun. 14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar.”