Televizyon
28 Ara 2020 10:56 Son Güncelleme: 28 Ara 2020 10:59

Akit TV spikerinden çirkin yorum! Uğur Şahin'le böyle dalga geçti!

Akit TV spikeri, BioNTech şirketinin kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin'in Türkçesini eleştirerek “Keşke Almanca konuşsaydı, tercüme yapardık daha kolay anlaşılırdı” ifadesini kullandı.

Google Haberlere Abone ol

Akit TV spikeri Yusuf Ozan, ABD’li Pfizer şirketiyle birlikte koronavirüs aşını geliştiren Alman BioNTech firmasının CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin’in aşı yaptırmayacağını söylediğini iddia ederek “Gerekçesi de şu şirketimiz bize bu aşıyı yasakladı. Senin geliştirdiğin aşı sana yasak ama bizlere de dayatma yoluna gidiyorlar” dedi.

Ancak Şahin’in açıklaması başkaydı. Almanya’nın Mainz kentinde basın toplantısında konuşan Şahin kendisinin aşı olup olmayacağıyla ilgili soruya “Bunu şu an inceliyoruz. Çalışanlar için ekstra küçük sayıda üretim yapmak istiyoruz. O zaman muhtemelen aşı olurum” demişti.

“KEŞKE ALMANCA KONUŞSAYDI''

Ayrıca Yusuf Ozan, Uğur Şahin’in konuşmasıyla ilgili “Keşke Almanca konuşsaydı, tercüme yapardık daha kolay anlaşılırdı. Bol paralarla 35’inden sonra Türkiye’ye gelen yabancı futbolcular kadar konuşabiliyor” ifadesini kullandı.

ÇİRKİN YORUMU SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Akit TV spikeri Yusuf Ozan'ın Uğur Şahin hakkındaki çirkin yorumu sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcılar Akit TV spikeri Yusuf Ozan'ı yerden vurdu.