Polemik & Kulis
05 Ağu 2022 09:27 Son Güncelleme: 05 Ağu 2022 09:33

AK Parti’ye yakın isimden çarpıcı İBB iddiası! ‘Erdoğan fikir değiştirecek ve…’

Barış Pehlivan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'un da İBB Başkanlığı'na talip olduğu iddiasını paylaştı ve çarpıcı iddialarda bulundu.

AK Parti’ye yakın bir isim, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istediğini iddia etti.

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde İBB Başkanı adayı olması için Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu düşündüğünü yazan Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, "AKP koridorlarını iyi bilen bir kaynağı" ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

Kaynağının, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da gözü İBB’de. O da İstanbul’u yönetmek istiyor. Görürsün; ikisi de değil, çok sürpriz bir adayı olacak AKP’nin. Erdoğan fikir değiştirecek ve İBB’nin başı için başka bir ismi aday gösterecek" dediğini aktaran Pehlivan, "Haliyle, sordum o ismi. Size şimdilik söylememem şartıyla fısıldadı. Evet, şu an ibre Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’ndan yana. Ama bakalım, kaynağımın dediği gibi Erdoğan daha 'sağlıklı' bir ismi düşünecek mi?" ifadesini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın!