Politika
20 Kas 2020 08:53 Son Güncelleme: 20 Kas 2020 09:26

AK Parti'de kavga patladı! Metiner'den Arınç'a zehir zemberek sözler!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın katıldığı canlı yayında, "Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala serbest bırakılmalı." sözlerini eleştiren eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, "Cumhur ittifakına sabotaj" diyerek Arınç'a tepki gösterdi.

AKP eski milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğu ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, "Bu ülkenin mazlumlarından biri de Kürtlerdir. Kürt kardeşlerimizdir. Çözüm sürecinde bazılarının tahliyesi sağlanmıştı. Bunun da olabilir. Yargıçlar mahkemeler özgürlükçü düşünsünler." diyerek Demirtaş'ın tahliyesini istedi. 

Bunun yanında Arınç, halen tutuklu bulunan Osman Kavala'nın da tahliye edilmesi gerektiğini söyledi. Arınç, "Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmeli. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir." dedi.

Mehmet Metiner Twitter hesabından yaptığı açıklamada Arınç'a tepki göstererek şunları yazdı:  

Cumhurbaşkanımızın “yeni dönem” vurgusu yaptığı bu günlerde Arınç’ın çıkıp bugüne kadar Reis’in ve Ak Parti’nin dediklerinin tam tersini söyleyebiliyor olması, yeni döneme rota çizme cüretinin ötesinde bir anlama sahiptir.

Bu açıklamalarla çizilen rotanın asıl sahibi bellidir.

Arınç’ın dediklerinin tıpkısının aynısını kimin ve hangi odakların dillendirdiğine bakınız, çizilmek istenen rotanın asıl sahibini görürsünüz.

Sahi Kemal Kılıçdaroğlu’na niye kızıyorsunuz ki bu durumda?

Veya Gül-Babacan ve Davutoğlu’na?

Biden iyi.

Demirtaş cici.

Kitabını herkes okumalı güzellemesi.

Kavala haksız yere içerde.

Demirtaş da Kavala da bırakılmalı acilen.

KHK facia.

KHK’dan ihraç edilenler göreve.

Bütün bunları kim mi söylüyor?

Devlet katından birisi.

Cumhur ittifakına sabotaj!

Yazık! 

İşte o mesajlar: