Politika
13 Nis 2022 12:24 Son Güncelleme: 13 Nis 2022 12:26

AK Parti kulisleri bunu konuşuyor: Erdoğan, o bakanı gözden çıkardı!

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın kabinede yeni değişiklikler yapacağını öne sürdü.

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında kabinede revizyon iddiasını dile getirdi. "Siyasi kulislerde iddialar birbirini kovalıyor ama hiç değişmeyen ve gündemin birinci sırasından asla inmeyen bir madde var; Hayat pahalılığı ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati…" yazan Takan yaşanan hayat pahalılığı nedeniyle Nureddin Nebati'nin her an görevden alınabileceğini ifade ederek, " Bakan Nebati, saraydan kulağına “görevden alınman an meselesi” fısıltıları üflendikçe hop oturup hop kalkıyor." yazdı.

NEBATİ GİDİCİ, ERDOĞAN'DAN YENİ EKONOMİ MODELİ
Öte yandan Nureddin Nebati sonrası yeni ekonomi modeline geçilebileceği iddialarına yazısında yer veren Ahmet Takan şunları yazdı:

"Saray iktidarı ve yakın çevrelerinde, hayat pahalılığının önüne geçmek için her kafadan bir ses çıkarken, CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak çok önemli bir iddiayı gündeme getirdi. Toprak, “Enflasyon karşısında çaresizlik içindeki iktidar, bazı temel gıda ve ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını ‘MADURO-ORBAN MODELİ’ ile yıl sonuna kadar sabitlemeyi planlıyor” diyor."

Tamamını okumak için tıklayın