Televizyon
30 Eyl 2019 16:53 Son Güncelleme: 30 Eyl 2019 17:44

Ahmet Yavuz'dan Nagehan Alçı'ya sert tepki! "Topluma yük olmaya başladı!"

Mustafa Hoş ile Durum programına telefonla bağlanan Ahmet Yavuz, çarpıcı ve sert ifadeler kullandı.

Nagehan Alçı'nın Habertürk ekranlarında kullandığı "Katil devlet" ifadesine sosyal medya hesabı üzerinden, Habertürk yayınlarına katılmayacağını açıklayarak tepki gösteren Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz Babıali TV yayınına katıldı. İşte Ahmet Yavuz'un Nagehan Alçı'ya tepkisi:

"NAGEHAN ALÇI TOPLUMA YÜK OLMAYA BAŞLADI"

"Nagehan Alçı'nın kırdığı pot kırkı geçti. Kadındır diye daha özenli davranıyordum ama artık özenli davranma sınırlarını geride bıraktı. Çok ağır bir şekilde bu topluma yük olmaya başladı. Bu kadın, nasıl bir varlıksa tanımlayamıyorum. 28 Şubat sürecinde Boğaziçi Üniversitesi'nde Atatürkçü Düşünce Kulübüne üye olmak için müracaat ediyor. FETÖ ile FETÖ'CÜ oluyor, normal bir AKP'liden daha fazla AKP'li oluyor. Hiç bir standardı yok. Buna meydan vermek Haber Türk açısındanda uygun bir tutum değildir, bunu eleştirdim. Bir de çifte standart olmaz bir toplumda. Aynı ifadeyi bir başkası kullandığı zaman yargı harekete geçiyor, buna ses çıkarmıyorsa ona da ben ses çıkarırım...bu kaçıncı."

"O GERÇEĞE DEĞİL, CEBİNE BAKIYOR..."

"Gezi esnasında söyledikleri yalan ortada. Ondan dolayı kalkıp bir özür dilemedi. O kadar yalancı bir insan ki bundan yaklaşık iki, iki buçuk yıl önceydi, telefonuma bir mesajı geldi. Bir yazı yazmış 'Balyoz ve Ergenekon davasından yargılananlara haksızlık yaptık, bunu da arkadaşlarınıza iletebilir misiniz' diyor. İyi peki dedim. Aradan iki buçuk, üç ay geçti. Bir baktım başka yazı yazmış...neden o yazıyı yazmış? Çünkü Balyoz ve Ergenekon rantı, bu iktidar için bir dönem İstanbul rantından daha büyük bir ranttı. Onun (Nagehan Alçı'nın) gerçekle, hayatla bağı yok. O sadece cebine bakıyor anladığım kadarıyla."

"BİRİLERİNİN TORPİLİ İLE BİR YERE GELEREK..."

"Devletin yasalarında eğer; insalara feci davranabilirsiniz, işkence yapabilirsiniz, haksızlık yapabilirsiniz yazıyorsa o devlet katil devlettir. Ama bir devletin yasalarında bunların hiç biri yazmıyor, birileri kendilerine bu işi görev ediniyorsa ya da bunu istismar ediyorsa, siz bu devlete katil devlet diyemezsiniz. Orada burda konuşarak birilerinin şımartmasıyla, birilerin torpiliyle bir yerlere gelerek, konuşarak böyle tepkiler göstermek haksızlıktır."