Televizyon
17 Haz 2015 09:41 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:39

Ahmet Sever ve Şamil Tayyar'dan canlı yayında 'el bombası' tartışması!

Ahmet Sever, "Abdullah Gül kitabı partimize atılmış el bombası gibi" sözleri ile tartışma yaratan AK Partili Şamil Tayyar'ın da konuk olduğu Beyaz TV canlı yayınına bağlanarak cevap verdi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 12 yıl başdanışmanlığını yapan ve bu dönemi yazan Ahmet Sever'in "Abdullah Gül ile 12 Yıl" isimli kitabı siyaset gündeminde tartışılmaya devam ediyor.
Sever, "Abdullah Gül kitabı partimize atılmış el bombası gibi" sözleri ile tartışma yaratan AK Partili Şamil Tayyar'ın da konuk olduğu Beyaz TV canlı yayınına bağlanarak cevap verdi.

Beyaz TV’de yayınlanan "Son Söz" programına telefonla bağlanan Ahmet Sever, Tayyar'la kitap hakkında tartıştı. Sever, "Etik gereği kitabı Gül'e gösterdim. Kendisi sıcak bakmadı ama yazma da demedi" dedi.

Sever, şu ifadeleri kullandı:

"NE YAŞANDIYSA ONU YAZDIM"


Ne yaşandıysa kitabımda onu yazdım. Onun üzerine bir şeyler söyleyip, konuyu uzatmak istemiyorum. Bu kitap tamamıyla benim kitabım. Sayın Gül'ün yönlendirmesi, dayatması, böyle bir kitap yaz demesi söz konusu değildir. Özgür hür irademle yazdım. Etik gereği kendisine gösterdim. Ona göstermeden yayımlamak doğru olmazdı. Kendisi sıcak bakmadı ama yazma da demedi. Müdahale etmedi.

"GÜL SANSÜRLEMEDİ AMA SADECE O KADAR"

Gül, bir sansür zihniyetiyle bana yaklaşmadı ve sadece o kadar. Bu kitapla ilgili hiç bir rolü yoktur. Seçimden önce hazırdı ama Gül dedi ki "Seçimden sonrasına kalsın" dedi. Seçim öncesi çıksaydı, seçime etki etmeye yönelik olarak anlaşılacaktı. Zamanlaması manidar olmayan bir zaman bulamıyoruz Türkiye'de.

"ZEKERİYA ÖZ AÇIKLASIN"

Paralel yapıyla benim hiç bir ilişkim olmamıştır. Savcı Zekeriya Öz'le ilgili iddialara da yanıt veren Sever "Zekeriya Öz, hangi danışmansa açıklasın" dedi.