Spor
06 Mar 2022 11:25 Son Güncelleme: 06 Mar 2022 11:29

Ahmet Nur Çebi'den Sergen Yalçın'a yanıt: "Altını ben oymadım"

Beşiktaş'ın 2022 yılı 1. Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan başkan Ahmet Nur Çebi, eski teknik direktör Sergen Yalçın'la ilgili 'altını oydu' eleştirilerine sert tepki gösterdi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı kulübün 2022 yılı 1. Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Çebi, Sergen Yalçın'la ilgili eleştirilere isyan ederken, Önder Karaveli'yle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Ahmet Nur Çebi şunları söyledi:

Çok iyi top oynadığımız bir günde Kayserispor'a yenildik. Ben felaket üzüldüm. Bunun gecesinde Sergen Yalçın Hoca'yla yaşanmamış olan şeyleri alelacele YouTube programında söylemenin ne anlamı olabilir? Buranın ekmeğini yemişsiniz. Sergen Hocamız, müzedeki 3 değerli kupanın hocası. Onun zarar görmesini hayatım boyunca istemem. Ancak biz de görmemeliyiz.

BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ
Biz, Sergen Hoca'yla 1,5 ay içinde defalarca konuştuk. Emre Kocadağ Bey burada mı? Emre Bey, ben sizi oraya gönderdim. "Hocam şöyle söylüyor, biz böyle söyledik" dediniz mi bana, dediniz. Yalan değil, bunlar doğru! 1,5 ay hocayla görüşmemişiz biz. Böyle bir şey olabilir mi, o bizim kıymetlimiz! Yarın bir gün gelecek yine görev yapacak burada."

SERGEN'İN ALTINI BEN OYMADIM
Biz uçaktan indik, "Hocam sabah konuşalım, bitirelim. Öyle tatile git" dedik. "Başkanım 15 gün müsaade edin, ben dinlenmek istiyorum, çok konuşmak istemiyorum" dedi. Bu kadar yorulmuş bir hocanın bunu söylemeye hakkı var. Ben de "Tabii ki" dedim. 15 gün sonra oturduk konuştuk. İşin ekonomisini, parasını, onun dediklerini yaptık, hocamızın da gönlünü yerine getirdik, hakkı olanı da verdik. Ancak ben Beşiktaş'ın menfaati için pazarlık yaptım, suç mu işledim? 1 Temmuz'da işbaşı yapacak olan hocayı, 1 Temmuz'da işbaşı yaptırdık. Hocamızın istediği transferlerin de birçoğunu yaptık. Sezon başlarken de hocamız çok mutluydu. Kendi ekonomisinden, futbolcularından memnundu. Kendisi iki kere, Beşiktaş'ı düşündüğü için hiçbir şey talep etmeden bırakmak istedi. İki kere ben frenledim. Üçüncüsünde ben de yıpranmasını istemedim. Yarın bir gün buraya gelecek. Bizim çocuğumuz. Buranın ekmeğini yemiş bir arkadaş tarafından Kayseri maçı gecesinde açıklanmasının arkasında "Seçime gidiyoruz arkadaşlar" var herhalde. Sergen Hoca'nın altını ben oymadım, neden oyayım ki? Kim kupa almak istemez, şampiyon olmak istemez.

BUNU NEDEN YAPTIKLARINI BİLİYORUM
Sergen Hocamızın altını biz oymadık. Hocam başarılı olsun diye oyuncuların maaşını ve primlerini gününde ödedim. Hocasının başarısız olmasını isteyen başkan, bu ödemeleri yapmaz. Koca koca yalanları bırakacaklar. Bunu neden yaptıklarını da ben biliyorum. "Seçim geldi seçim, geldi çattı Ramazan" muhabbeti."