Medya
30 Tem 2021 11:46 Son Güncelleme: 30 Tem 2021 20:03

Ahmet Hakan’dan dikkat çeken Elif Çakır yazısı! ‘Gideceğini gördü diyenlere…’

Ahmet Hakan, Karar yazarı Elif Çakır'ın başörtüsünü çıkarmasıyla başlayan tartışmalara dahil oldu ve çarpıcı ifadeler kullandı.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Karar yazarı Elif Çakır'ın başörtüsünü çıkarmasıyla başlayan tartışmalara ilişkin düşüncelerini yazdı. “‘İktidarın gideceğini gördü’ diyenlere hatırlatayım” ifadelerini kullanan Hakan, “Elif Çakır, uzun süredir iktidar karşıtı ve Millet İttifakı’nın yılmaz savunucusu” dedi.

Ahmet Hakan’ın ‘Elif Çakır’ın tercihine laf etmek kimsenin haddi değildir’ başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Başı örtmek de kişisel bir tercihtir, başı açmak da...

Bu türden kişisel tercihlerle uğraşılmaz, bu türden kişisel tercihler mesele edilmez, bu türden kişisel tercihler üzerinden hüküm bina edilmez.

Peki ya ne yapılır? Hiçbir şey yapılmaz. Ha sen ille de bir şey mi yapmak istiyorsun? O zaman saygı duymayı denemelisin.

Bu arada Elif Çakır’ın başını açmasından yola çıkarak... 'Tabii gördü iktidarın gideceğini' diye başlayan politik yorumlar yapanlara bir gerçeği hatırlatmak isterim: Elif Çakır, uzun bir süredir, hem de çok uzun bir süredir iktidar karşıtı bir pozisyonda... Ve Millet İttifakı’nın yılmaz savunucusu yani.”

Yazının tamamı için tıklayın!