Magazin
28 Haz 2022 09:30 Son Güncelleme: 28 Haz 2022 09:48

Adem Metan selde niye çelik yelek giydi?

Radyocu ve Youtube yayıncısı Adem Metan Kastamonu İnebolu'daki sel felaketini izlerken çelik yelek giyince gündem oldu.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde yaşanan sel felaketini haber yapmaya giden Youtube yayıncısı Adem Metan gündem oldu. Üzerine yağmurluk yerine çelik yelek giyen Metan, sosyal medyada anlaşılamadı. Adem Metan daha sonra açıklama yaparak neden çelik yelek giydiğini anlattı. 

Dün başlayan şiddetli yağışın bugün etkisini arttırdığı ve AFAD’ın kırmızı kod uyarısı verdiği Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde, Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri ile İnebolu Belediyesi ekipleri tarafından sel sularının ilçe merkezine taşınmasını önlemek için kamyon ve kepçelerle çay kıyıları doldurularak set çekildi. Mahsur kalanlara helikopterlerle müdahale edilirken, sel ve taşkınlara karşı da önlemler alındı.

Durumu bildirmek için olay yerine gelen Adem Metan ise sel bölgesinde üzerine giydiği çelik yelekle anons çekince gündeme oturdu. Üzerine yağmurluk giyseydin önerisinde bulunanlar ayrıca "Sel sularına kapılsa daha derine batar" uyarısı da yapıldı.

Adem Metan’ın sonraki videolarında çelik yeleği çıkardığı görüldü.

AÇIKLAMA YAPTI

Adem Metan daha sonra çektiği bir videoda ise neden yelek giydiğini anlattı. 

Metan yeleği üzerinde “basın” yazdığı gerekçesiyle yaşanan kargaşada asker ve polislere sürekli kimlik kartı göstermemek için giydiğini anlattı. Metan daha sonra da yeleği çıkarttığını dile getirdi.