Gündem
14 Mayıs 2024 09:14 Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024 09:16

Abdulkadir Selvi’den o itirafa sert tepki! ‘Suç onu milletvekili yapanda…’

Abdulkadir Selvi, Kenan Sofuoğlu’nun milletvekilliği için “Hayatımın en büyük hatasıydı” itirafına tepki gösterdi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Partili eski milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun milletvekilliği için “Hayatımın en büyük hatasıydı” itirafına tepki gösterdi.

Selvi, kinayeli bir dille kaleme aldığı yazısında, “İlk fırsatta Kenan Sofuoğlu’na işkence yaptıkları bir yer olup olmadığını soracağım. Çünkü anlattıkları yürek paralayacı. İnsanlık tarihi ‘milletvekili’ yapılmak gibi ağır bir zulüm görmemiştir. Bir insana bu kadar ağır yüklenilmez ki canım! Ne yapmışlar diyeceksiniz? Daha ne yapsınlar, AK Parti tutmuş Kenan Sofuoğlu’nu milletvekili yapmış” diye yazdı.

Sofuoğlu’nun Meclis’e Lamborghini spor arabasıyla gelmesini, ayaklarını masanın üzerine uzatıp danışmanlarıyla çektirip “emir erlerim” diyerek paylaştığı fotoğrafı hatırlatan Selvi, “Lüks yaşamını, israfı, gariban halkımızın gözünün içine soka soka yaşasın. Ama 5 yıllık vekilliği sırasında Meclis kürsüsüne çıkıp konuşma yapmasın, seçildiği bölgenin sorunlarıyla ilgilenmesin, Türkiye’nin sorunlarına kafa yormasın. Ama Kocaeli’den seçmenler kendisini aramak gibi ‘hadsizlikte!’ bulununca ‘Böyle bir zulüm, böyle bir işkence çekilir mi?’ diye isyan etsin. O zaman istifa etmeyi bile düşünmüş. Etseydin kardeşim. Seni zorla tutan mı vardı?” ifadelerini kullandı.

Selvi, “Ama suç Kenan Sofuoğlu’nda değil, onu milletvekili yapanda” dedi.