Mahsun Kırmızıgül'den FETÖ açıklaması: Cemaatlerin, tarikatların adamı olmadım!

Mahsun Kırmızıgül son günlerde kendisi hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak yıllar sonra ilk kez Gezegen Mehmet’e konuştu.

MAGAZİN

Mahsun Kırmızıgül'den FETÖ açıklaması: Cemaatlerin, tarikatların adamı olmadım!
25 Ocak’ta vizyona girecek olan “Vezir Parmağı” isimli filmin yönetmenliğini ve başrolünü üstlenen Mahsun Kırmızıgül,  Kral Fm’de canlı yayınında Gezegen Mehmet’in sorularını yanıtladı.

* 1999 yılında Cumhurbaşkanımızın yasaklı olduğun dönemde büyük bir konser düzenlendi. Sende bu konserde yer aldın ve destek oldun. O günlerde neler hissettin.

- Biz bir dönem inandığımız herkesin arkasından yürüdük. O dönem yalnız bir adam vardı. Sadece ben değil birçok kişi inanmıştı. Birçok sanatçı konsere katıldı. O yoksul halkın umudu olmuştu. Çünkü bu ülkeyi aydınlıkla tanıştıracak. Avrupa birliği sürecinde batıyla bizi tanıştıracak. Reformlar yapacak çok devrimci söylemleri vardı. Biz o dönem sonuna kadar arkasında durduk.

Son dönemde hakkında çıkan iddalar için neler söyleyeceksin?

- Her lafa verilecek cevabım var. Lakin ben daha çok ürettiklerimle başarılarımla cevap verenlerdenim. Yapmış olduğum işler ortada. Takdir halkımızındır. Bu ülkede oyuncu, şarkıcı politikacı şöhret olmak çok kolay sanatçı olmak çok zordur. Ben böyle karalamalar yapanları anlamıyorum. Gerçekten inanamıyorum. Ben bu ülkenin aydınlıkla buluşabilmesi için , birliği ve beraberliği için , kardeşlik ve barışı için hayatımı adadım. Kimi zaman şarkılar söyledim. Kimi zaman filmler yaptım. Hatasız kul olmaz. Yanlışlar yapmış olabilirim. Ama hiç kimseye zerre kadar zarar vermedim. Kul hakkı yemedim. Kimsenin ahını almadım. İnsanları dilinden , dininden, ırkından dolayı asla ayrırmadım. O yüzden içim çok rahat. Şu kısacık hayatta onurumla şerefimle çocuklarıma, yarınlara bir şeyler bırakabilirsem, dünyanın bir kazan olduğunu düşünürsek o kazana bir iki tuz tanesi atabilirsem en büyük mutluğum o olur. Mezarlıklar zengin insanlarla, politikacılarla herkesle dolup taşıyor. Bizler bugün üreten insanları anıyoruz. Aydınları anıyoruz. Bilim adamlarını anıyoruz. Dünya’ya bıraktıklarıyla anıyoruz. İnan belki de sustuğumdan dolayı üstüme geldiler. Üretmeden konuşan insanları anlamıyorum.

*Diyarbakır Sur’da operasyonlar yapılırken bir tweet atmıştın. O tweet bugünlerde yine gündeme geldi. Neler diyeceksin ?

-Çocukları, yaşlıları korumak devletin görevi değil mi? Sizin yaşadığınız mahalle, sizin doğduğunuz ev, sizin okuduğunuz okul , gittiğiniz cami yıkılsaydı. Orada yaşayan akrabalarınız komşularınız ağlayarak yardım isteseydi ne yapardınız. Son zamanlarda Orada ki komutanların birçoğu Feto’dan tutuklandığı çıktı. Mevkiler makamlar kimsenin babasının tabulu malı değildir. Ben vergisini veren bir sanatçı olarak, Sur’da doğup büyüyen biri olarak nasıl isyan etmeyim. Hayatım boyunca ben hiçbir zaman ayrım yapmadım.

Mahsun Kırımızıgül: Benim verecek cevabım bellidir. Ben 25 yıldır ne yapıyorum. Kardeşlik Türküsü, Canlara Kıyanlar, Ülkem Ağlar, İnsan Hakları türküleri söyledim. Benim savaşlara ölümlere ve her türlü zulümlere karşı birlik beraberlikten barıştan yana olduğumu herkes bilir. Birlik beraberliğe zarar veren, insan öldüren ister İşid,  ister Fetö, ister Pkk kim olursa olsun her zaman terörü lanetledim.  *New York’ta Beş Minare ve Mucize filmin hakkında Fetullah Gülen’in hayatı ele alındı. Hatta destekledi. Bu iddalar için neler söyleyeceksin?

- Şunu herkes bilsin ki! 2010 yılında filmi çektiğim dönemde siyasetin içinde olanların bir çoğu o cemaate gönülden bağlıydı. Filmde Hacı Gümüş karakteri Bitlisli bir Kürt’tür, eşi ise Amerikalı ve bir Hıristiyandır. Bir kızı olan ve kızını kilisede evlendiren, çok iyi derecede İngilizcesi olan bir karakterdir. Hacı Gümüş karakterinin Fetullah Gülen’le hiçbir benzer tarafı da yoktur. O dönemde Fethullah Gülen’in hayatını yaptığımı ima deseydim film 10 milyon gişe yapardı. O günde bugünde hep aynı yerdeyim. Gerçekten ne cemaatlerin ne de tarikatların adamı olmadım. Ben öyle filmler yapmam çünkü ilgimi çekmiyor.

* Mucize filmi için ise neler diyeceksin?

-1960 yılında geçen bir hikayeyi bile FETÖ'ye uydurmaya çalıştılar. Filmin kahramanı Aziz şu an hayatta. Hiç kimse benim hiçbir filimle ilgili şunu yap bunu yap diyemez. Ben kendi hikayelerimi çekiyorum. Ben ötekileştiren değil birleştiren bir yönetmenim.

* Yeni filmin ‘Vezir Parmağı’ için hem dinimizi hem de ecdadımızı aşağılıyor küçük düşürüyor idddaları var . Bunun için neler diyeceksin ?

Allah herkese akıl fikir versin. Daha filmimiz vizyona girmeden daha izlemedikleri bir film için konuşan insanlar için ne söylesem boş. Bu kadar fitne , bu kadar yalan iftiralarla, insanların ahını alanlar dinimizi ağzına almasınlar. Bunların dinle imanla islamiyetle uzaktan yakından alakaları yoktur. Ben hiçbir filmde dinimizi karalamadım, karalamam. Ben tam tersi dini kullanan din bezirganlarını, din üzerinden her türlü menfaat elde edenleri konu ederim. Ülkemizde bu kadar olaylar yaşanırken benim filmimin konuşulmasını çok yanlış buluyorum. Bu kötü niyetli insanlar benimle uğraşacaklarına keşke şehitlerin gelmemesi için, çocukların yetim kalmaması için, anne ve babaların ağlamaması için, Müslümanları katleden ve kendilerine Müslüman diyenler içinde bir şeyler söyleyebilseler. Ben buradan Adalet Bakanlığına ve ülkenin savcılarını göreve davet ediyorum. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, nefret ve ayrımcılık yapan sosyal medya hesapları için, bazı gazeteciler ve bazı internet siteleri için çok acil işlem yapılmasını çağrısında bulunuyorum. Ben art niyetli olan yalan yanlış haber yapan herkes için adli işlemler yaptıracağımı beyan ediyorum.Son olarak eklemek istediğim şeyler var mı?

*Bu filmde emeği geçen çok değerli oyuncular var. Dizi, Tiyatro ve sinemaya büyük katkıda bulunmuş değerli oyunculara “PKK’nın kadrosu, aldığınız her bilet PKK’ya gidecek,’ bunu diyenlerin karşısında olmak gerekir. Bunlar en büyük bölücülük yapanlardır. Bunlar terör örgütünden de daha tehlikelidirler.

*Yıllardır tanıdığım İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş, sosyal medya da karalamalar başlayınca, İstanbul açık havada reklamcılıkla ilgili bir sorun için aradım telefonuma çıkmadı. Gerçekten çok üzüldüm. Keşke telefonuma çıksaydı.

*Son sözüm herkese barış dolu bir yıl diliyorum. Umarım ölümler olmaz, umarım çocuklar yetim kalmaz umarım anneler babalar ağlamaz, hiç kimsenin burnu kanamaz. Ben bu ülke için, yarınlar için, çocuklarım için bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Tek mirasım filmlerimdir.

*İnsanların büyük çoğunluğu sosyal medyada çıkan paylaşımlara inanmıyorlar. Bu filmin misyonerliği yok. Bu bir komedi filmidir. Bu halk hiçbir zaman doğru insanı yalnız bırakmaz. Bu ülkede iyi şeyler yapmak için kalıcı olmak için ben 25 yılımı verdim. Ben sadece filmlerimle gündeme gelmek istemiyorum.

Ünlü oyuncudan utanç veren itiraf: O gece penisim kırıldı!Ünlü oyuncudan utanç veren itiraf: O gece penisim kırıldı!ABD'li ünlü oyuncu ve komedyen Ross Asdourian, piyasaya...
Tuba Ünsal ile Mirgün Cabas boşanıyor mu? Sessizliğini bozdu...Tuba Ünsal ile Mirgün Cabas boşanıyor mu? Sessizliğini bozdu...Tuba Ünsal, Mirgün Cabas’la evliliğinde ciddi bir kriz...
Olaylı derbi, iki sunucuyu birbirine düşürdü! Esra Erol'dan Müge Anlı'ya yanıt!Olaylı derbi, iki sunucuyu birbirine düşürdü! Esra Erol'dan Müge Anlı'ya yanıt!Esra Erol çıkan olaylar nedeniyle tatil olan derbide...
Songül Öden'e Ortadoğu'dan anlamlı ödül!Songül Öden'e Ortadoğu'dan anlamlı ödül!Lübnan'da bu yıl 18.si gerçekleşen Murex D'or ödül...
Ünlü şarkıcı dünyanın en güzel kadını ilan edildi!Ünlü şarkıcı dünyanın en güzel kadını ilan edildi!ABD'li şarkıcı Pink, People dergisi tarafından 'dünyanın en...
Çıplak videosu internete düşen Ciciş Esra, Hacı Sabancı'yla olan yazışmalarını paylaştıÇıplak videosu internete düşen Ciciş Esra, Hacı Sabancı'yla olan yazışmalarını paylaştıHacı Sabancı'ya gönderdiği öne sürülen çıplak görüntüleri...
Putin ve Trump'ın 'fahişe' sohbeti! Skandal diyaloglar ortaya çıktı!Putin ve Trump'ın 'fahişe' sohbeti! Skandal diyaloglar ortaya çıktı!Eski FBI Başkanı James Comey’nin Trump’la yaptığı...
Usta müzisyen, mezarı başında anıldı! (Medyaradar/Özel)Usta müzisyen, mezarı başında anıldı! (Medyaradar/Özel)Attila Özdemiroğlu, ölümünün ikinci yıldönümünde kabri...
Halit Ergenç’ten ''1 milyon dolar zarar etti'' iddiasına yanıt!Halit Ergenç’ten ''1 milyon dolar zarar etti'' iddiasına yanıt!Ünlü oyuncunun, 1 milyon dolar zarar ettiği iddia edilmişti.
Jelena Karleusa imaj yeniledi!Jelena Karleusa imaj yeniledi!Beşiktaşlı futbolcu Dusko Tosic'in kendinden çok konuşulan...
Cansu Dere'ye büyük şok! 500 bin liralık zarar var!Cansu Dere'ye büyük şok! 500 bin liralık zarar var!Şahsiyet dizisinde polis Nevra karakterine hayat veren...
Mahkeme kararını açıkladı! Asena Atalay mı Caner Erkin mi haklı?Mahkeme kararını açıkladı! Asena Atalay mı Caner Erkin mi haklı?Asena Atalay, Caner Erkin’in sosyal medyadan yaptığı “akıl...
GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
 • Hürriyet Gazetesi
 • Sabah Gazetesi
 • Sözcü Gazetesi
 • Milliyet Gazetesi
 • Habertürk Gazetesi
 • Posta Gazetesi
Diğer gazeteler için tıklayınız

RATING( 20 Nisan 2018 Cuma )

# PROGRAM RT SH
AB GRUBU
 • 1ISTANBULLU GELIN9.0720.82
 • 2SURVIVOR7.3317.39
 • 3PAYITAHT ABDULHAMID6.0914.14
 • 4FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA...5.5720.03
 • 5ISTANBULLU GELIN (OZET)5.414.84
 • 6YEMEKTEYIZ4.1124.14
 • 7SURVIVOR OZET3.6811.88
 • 8ARKA SOKAKLAR3.558.27
 • 9SURVIVOR EKSTRA3.4413.53
 • 10BEYAZ SHOW3.2913.62
>tümü için tıklayın
TOTAL
 • 1ARKA SOKAKLAR8.0718.5
 • 2SURVIVOR6.5615.57
 • 3ASK VE MAVI5.5913.04
 • 4ISTANBULLU GELIN5.5712.87
 • 5FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA...4.7615.65
 • 6ARKA SOKAKLAR (OZET)3.9710.7
 • 7MUGE ANLI ILE TATLI SERT3.7224.48
 • 8ISTANBULLU GELIN (OZET)3.719.29
 • 9PAYITAHT ABDULHAMID3.78.6
 • 10ASK VE MAVI (OZET)3.619.29
tümü için tıklayın

TİRAJ( 09 Nisan 2018 - 16 Nisan 2018 )

# GAZETE BU HAFTA GEÇEN HAFTA
 • 1SABAH309.453306.748
 • 2HÜRRİYET303.310304.369
 • 3SÖZCÜ271.378271.479
 • 4POSTA224.199227.182
 • 5HABERTÜRK205.043204.404
 • 6TÜRKİYE133.896133.782
 • 7MİLLİYET129.529129.557
 • 8PAS FOTOMAÇ127.737128.468
 • 9TAKVİM115.249116.006
 • 10YENİ ŞAFAK111.077111.110
>tümü için tıklayın

MEDYARADAR FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  HAFTANIN FİLMLERİ
  Cine Radar
  Hafta sonu sinemaya gitmek isteyenler: 4'ü yerli 8 film vizyonda!Hafta sonu sinemaya gitmek isteyenler: 4'ü yerli 8 film vizyonda!
  Bu hafta 8 film vizyona giriyor!Bu hafta 8 film vizyona giriyor!
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 9 yeni film vizyona giriyor!
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 8 yeni film vizyona giriyorBu hafta ne izlesek diyenlere: 8 yeni film vizyona giriyor
  Bu hafta ne izlesek diyenlere: 7 yeni film vizyona giriyor!Bu hafta ne izlesek diyenlere: 7 yeni film vizyona giriyor!