Magazin
04 Mar 2024 20:51 Son Güncelleme: 04 Mar 2024 22:13

Zeki Demirkubuz en iyi filmi ve oyuncuyu açıkladı: 'Kederin yüzü çizilir mi...'

Yönetmen Zeki Demirkubuz, gündem olan paylaşımının ardından 'bugüne kadar yapılmış en iyi filmi' ve 'en etkileyici oyunculuğu' açıkladı.

Yönetmen Zeki Demirkubuz 3 Mart'ta sosyal medyadan paylaşım yaparak en iyi film ve en etkileyici oyunculuğu açıklayacağını duyurdu. Demirkubuz, gündem olan mesajından sonra sözünü ettiği filmi ve yönetmeni bugün açıkladı.

Demirkubuz 3 Mart'taki mesajında şu ifadeleri kullanmıştı: "Entellektüel dayatmalar, sanatsal komplekslerden kurtulup meseleyi basitleştirdikçe, insan neyi sevip neyi sevmediğini, neye inanıp neye inanmadığını daha iyi anlıyor. Bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi film ve en etkileyici oyunculuğa karar verdim, yarın akşam söyleyeceğim."

'ACININ DESTANI YAZILIR MI'

Ünlü yönetmen bugün sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir paylaşım daha yaptı. Demirkubuz paylaşımında yönetmenliğini Kenneth Lonergan'ın yaptığı 2016 çıkışlı Manchester Bye The Sea (Yaşamın Kıyısında) filminin afişini paylaşarak "Acının destanı yazılır, kederin yüzü çizilir mi… Bu adamlar yapmış. Biri yazmış, biri çizmiş. Kenneth Lonergan, Casey Affleck" ifadelerini kullandı.