Polemik & Kulis
28 Haz 2012 16:48 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:51

ZAMAN'DAN BİRGÜN'E JET YALANLAMA; ''BİRGÜN ARTIK DEZONFORMASYON GAZETESİ''

Birgün'ün bugün manşetten verdiği "The Cemaat İran'a karşı" haberi Zaman gazetesi tarafından yalanlandı..

Zaman Gazetesi, internet sitesinden Birgün’e zehir zemberek bir yanıt verdi..

İşte Zaman’ın Birgün’e sert yanıtı :

Birgün gazetesinin kurulduğu yıllarda sol eğilimli, insan haklarına duyarlı, hak ve özgürlükler için mücadele eden ve yalan haber yazmayan bir gazete idi. Ne olduysa son yıllarda hızlı bir şekilde Aydınlık gazetesi çizgisine kaymaya başladı.
Şimdilerde ise sanki bazı istihbarat örgütlerinin dezonformasyon haberlerini yayınlayan bir karanlık bültene dönüştü. Gün geçmiyor bir yerlerden servis edilen yalanları yayınlamasın.

Bunun son örneği bugünkü manşeti. Birgün bugünkü sayısında İran’da cemaatin okullarına baskın yapıldığı ve orada 83 CIA ajanı yakalandı haberini yapmış. Haber geçen günlerde Twitter’a düşmüş sonra sosyal medyada alay konusu olmuştu. Çünkü İran’da hiçbir tarihte hizmetin okulu olmamıştı. İran, dünyanın her yerinde okul açmaya teşebbüs eden hizmetin İran’da okul açmasına izin vermemişti.

Zaten şii taassubunun yoğunlaştığı, sünni düşünceye hayat hakkı tanımadığı bir ülkede Türkiye’de yaşayan Müslümanlık anlayışına yer olması düşünülemezdi.

Şimdi hangi istihbarat servisi hangi muhabir ajanıyla sızmışsa sızmış zavallı Birgün aslı astarı olmayan bir haberi manşet yapmış. Manşetin dayandığı yalan bu! Yaptıkları Suriye haberine gelince. O da cevap veremeye gelmez bir başka saçmalık.

Yazık ortada ne sol namus kalmış ne de doğruluk!