Gündem
25 Tem 2014 13:18 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:30

Zaman yazarından Arınç'a şok yanıt; Mümin münafıktan özür dilemez!

Zaman yazarı Ali Ünal, Arınç'ın cemaatten özür bekliyoruz açıklamasına zehir zemberek bir yanıt verdi...

Sahur baskınıyla gözaltına alınan emniyet müdürleri ve polis memurlarının yakınlarının İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde yer sofrasında yaptıkları iftara Zaman gazetesi yazarı Ali Ünal da katıldı. Bülent Arınç'ın cemaatten özür bekliyoruz açıklamasına yanıt veren Ünal "Bir mümin münafıktan özür dilemez" demişti." diyerek sert bir cevap verdi.

OPERASYON HEM RAMAZAN'A HEM ORUCA TECAVÜZDÜR

İftar öncesi ailelere destek ziyaretinde bulunan Ünal, ailelerle sohbet ederek iftar vaktini bekledi. Okunan ezanla birlikte Ünal, polis aileleriyle birlikte iftar yaptı. Gazetecilerin operasyona ilişkin sorularını cevaplandıran Ünal, "Operasyon kelimesinde biraz müspet bir mana da vardır. Bu tecavüz, açık tecavüz. Sahur vaktinden önce, Ramazan'da, Kadir Gecesi'nin öncesinde hem bir Ramazan'a tecavüzdür, hem oruca tecavüzdür, hem sahura tecavüzdür, hem Kadir Gecesi'ne tecavüzdür, hem dine tecavüzdür, hem Ramazan Bayramı'na tecavüzdür." şeklinde konuştu.

"BİR MÜ'MİN MÜNAFIKTAN ÖZÜR DİLEMEZ"

Gözaltıları, "Bu bir intikam operasyonudur." sözleriyle değerlendiren Ünal, "İktidar partisinin vicdanı denilen fakat benim tamamen nefsinden konuştuğuna inandığım Bülent Arınç kalkıyor diyor ki "Özür dilesinler, nedamet etsinler kurtulsunlar." Seyit Kutup'un sözünü hatırlatırım ona Nasır da "Seyit Kutup özür dilesin çıkaralım." deyince "Bir mümin münafıktan özür dilemez" demişti." diyerek cevap verdi.

"ALLAH'IN TOKADI ÇOK ŞİDDETLİ OLACAKTIR"

Yapılan operasyonu İşçi Partisi'nin açıkça sahiplendiğini hatırlatan Ünal, "İşçi Partisi'nin genel başkan yardımcısının yıllar önce Tarabya'da hangi ülkenin gizli ajanlarıyla yakalandığını herkes biliyor. Bir zaman Milli İstihbarat'ta kontr terör daire başkanlığı yapmış bir kişi, İşçi Partisi'nin başkanı için "Fabrikatör" tabirini kullanıyor. Fabrikatör demek çalıştığı ülke adına, bulunduğu ülkeyi karıştıran, fitne çıkaran insan demektir. 28 Şubat'ın arkasında da onlar vardı. Şimdi bu tecavüzün arkasında da onlar var. Esas kimlerin yaptığını bu işin burada görmek lazım. Doğu Perinçek'in babasını da tanıtayım, bunlara da ders olsun bilmiyorlarsa, Sadık Perinçek; bir zaman Demirel'in Devlet Bakanlarındandır. Asım Köksal merhumun peygamberimizle ilgili abidevi eserinde zaman zaman kendisine cevaplar verdiği, İtalyan müsteştirk, Peygamber Efendimiz aleyhinde en ağır kitabı yazmış olan Katani'nin kitabını Türkçeye tercüme ettirip yayınlayan insandır. Kimlerle iş tuttuğunu görsünler. Ve bu iş tuttuklarını ben şuurluca tuttuklarına inanıyorum. Fakat bu devranın devam edeceğini sanmasınlar Allahın tokadı çok şiddetli olacaktır." ifadelerini kullandı.

İÇERİDEKİ POLİSLERİ ALLAH KAHRAMAN OLARAK SEÇTİ

Gözaltına alınan polislerin birer kahraman olduğunu vurgulayan Ünal, "İçeridekiler de hiçbir zaman en ufak bir endişeye kapılmasınlar, dışarıdakiler üzülsün içeridekiler sevinsin. Böyle bir zamanda Allah, kahramanlar olarak onları seçtiği için. Dışarıdakiler, bizler üzülelim. Fakat buna devam edecekler dalga dalga. İntikam için devam edecekler. Kimse endişelenmesin çok yakın bir gelecekte bütün devranın nasıl tersine döneceğini Cenab Allah'ın nasıl vuracağını hep beraber ülke olarak göreceğiz." şeklinde konuştu.

"TARİH ONLARI BU DÖNEMİN EN ÖNDE GİDEN KAHRAMANLARI OLARAK ANACAK"

Ünal, iftar sofrasında da polis yakınlarına hitaben şu konuşmayı yaptı: "Oğullarınız yolsuzluklara karşı mücadele ettikleri için buradalar. Sizin çocuklarınız dürüst oldukları için buradalar, namuslu oldukları için buradalar. Bu milletin 300 yıldır devam eden makus talihini tersine çevirmeye çalıştıkları için buradalar. Yeniçeriden gelen bir adetle defalarca kendi sultanının, padişahının üzerine yürümüş, onları devirmiş kan dökmüş, onun devamı niteliğinde, fakat bir yandan da 10 asır İslam'ın bayrağını dalgalandırmış bir ordunun içindeki cuntalarla, 4 defa kendi sivil iktidarlarının üzerine gelmiş bir terörle mücadele ettikleri için buradalar. 30 binden fazla insanımızın ölmesine sebep olan ve bugün Güneydoğu'yu bizden koparmak üzere olan bir terör örgütüne karşı mücadele ettikleri için buradalar. Tonlarca belgesiyle hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet gibi bir yargının ortaya çıkardığı, tespit ettiği bütün yolsuzluklara karşı mücadele ettikleri için buradalar.

KATİYYEN ENDİŞE ETMEYİN

Katiyyen en ufak şekilde endişe etmeyin. Daima metin olun. Metin olun ki çocuklarınız, eşleriniz, babalarınız, kardeşleriniz de yine size bakarak kalplerinde burkuntu hissetmesinler.

Yarın tarih onları bu dönemin en önde giden kahramanları olarak anacak. Çünkü onların alınlarında zerrece bir leke yoktur. Ne kadar sürülmeye çalışılsa da süremeyeceklerdir.

KİMLER İÇERDİE KİMLER DIŞARIDA GÖRECEĞİZ

Allah imhal eder, günahlarının dolmasını bekler. O çünkü çok merhametlidir. Dolmasını beklerken de mühlet verir geri dönerler mi diye. Fakat dönmedikleri takdirde de Allah'ın tokadı da kulların tokadı gibi gelmez. Çok şiddetli gelir. Ve bir daha bakalım burada kimler içeride kimler dışarıda olacak hep beraber göreceğiz. Belki siz burada dua bekliyorsunuz ama esas siz burada bulunduğunuz zaman, bu millete ve âlem-i İslam'ın mazlumlarına dua edin. Çünkü buradan yükselen dualar en mukaddes yerlerde yapılan dualardan daha çabuk arşa yükselecektir. Çünkü sizin duanız mazlumun duasıdır. Mazlumun duasıyla arşı ala arasında perde yoktur. Allah ve melekleri, bütün peygamberi, bütün evliyası, asfiyası sizin ve kardeşlerimizin yardımcısı olsun."