Gündem
25 Mayıs 2017 11:59 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:42

Zaman gazetesinin şoke eden gizli arşivi! Askerlerin cinsel içerikli görüntüleri....

Gizli tanık, Ekrem Dumanlı'nın, FETÖ/PDY'ye karşı olan bazı askeri personelin cinsel içerikli özel görüntülerinin gazetenin arşivinde tutulduğunu söylediğini öne sürdü.

İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki  usulsüzlükler ile bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin iddianamede ifadesine  yer verilen gizli tanık, kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni  Ekrem Dumanlı'nın Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na  (FETÖ/PDY) karşı olan askerlerin gizli çekilen müstehcen görüntülerinin gazetenin  arşivinde saklandığını söylediğini iddia etti.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya'nın 43'ü tutuklu, 23'ü  firari 102 sanık hakkında hazırladığı ve İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul  edilen iddianamede, Türk Silahlı Kuvvetlerinde FETÖ/PDY'ye karşı olan ve örgüt  tarafından tasfiyesi planlanan askeri personele nasıl bir baskı uygulandığına ve  askerlerin nasıl fişlendiğine yer verildi.

İddianamede ifadesi yer alan "Zaman" kod adlı gizli tanık, FETÖ/PDY  karşıtı tavır sergileyen personelin saf dışı bırakılması için öncelikle kişinin  dini duygularını ön plana çıkarmak suretiyle örgüte kazandırılmaya çalışıldığını  ancak bu kişinin örgütün karşısında bir tavır sergilediği durumda makam ve mevki  vaadinde bulunulduğunu ileri sürdü.

Personelin bu yöntemle ele geçirilememesi halinde rüşvet yolunun  denendiğini öne süren gizli tanık, örgütün legal ve illegal yollarla askerlerin  özel bilgilerini arşivlediğini ifade etti.

Örgüt tarafından fişlenen askeri personelin FETÖ/PDY'nin faaliyet ve  eylemlerinde kullanıldığını ya da makamını terk etmesinin sağlandığının  amaçlandığını belirten gizli tanık, yapılan veya yapılacak fişlemelerin devletin  istihbarat birimlerinde görev yapan FETÖ mensuplarının aracılığıyla devlet  imkanlarıyla elde edildiğini savundu.

FİŞLEME BİLGİLERİ, GÜLEN'İN TALİMATIYLA GİZLİ HAVUZDA

Örgüt mensuplarının elde ettiği bilgilerin FETÖ yöneticilerine  ulaştırıldığını, bu bilgilerin örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in talimatı ile  himayesinde bulunan gizli bir havuza aktarıldığını dile getiren gizli tanık  "Zaman", havuzdaki bilgilerin zamanı geldiğinde bu kişileri egale etmek ya da  kamuoyunda devlet karşıtı bir algı oluşturmak amacıyla kullanıldığını kaydetti.

FETÖ'nün üst düzey teknik sistemleri kullanarak takip yapabilen,  dinleme, izleme ve görüntü alabilen cihazları satın aldığına dikkati çeken gizli  tanık, "Bu yöntemlerle hem FETÖ mensubu kişiler hem de toplumun genelinde cemaate  karşı bir korku ve korkuya dayalı saygı algısı oluşturuluyordu. FETÖ  yapılanmasının ayağına dolaşanları en basit anlamda cezaevinde süründürdüğü  algısı, gerek bürokrasi kesiminde gerek siyasi çevrelerde gerekse sıradan  vatandaş nezdinde ve toplumun geneli üzerinde korkutma ve sindirmeye dayalı baskı  unsuru oluşturuyordu." beyanında bulundu.

ZAMAN GAZETESİNDEKİ "GİZLİ ARŞİV"

Darbe girişiminden önce açılan ve aralarında terör örgütü elebaşı  Fetullah Gülen'in de yer aldığı 73 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY çatı davasının  firari sanığı Dumanlı'nın, kendisinin de yer aldığı bir ortamda TSK'daki bazı  askeri personelin cinsel içerikli görüntülerinin kapatılan Zaman gazetesinin özel  arşivinde korunduğunu söylediğini iddia eden gizli tanık "Zaman"ın şu ifadeleri  iddianamede yer aldı:

"Ekrem Dumanlı benim de bulunduğum bir ortamda Ergenekon örgütünün  tutuklamalarına ilişkin yapılan operasyonun nasıl ve ne şekilde yapıldığını,  askeriye içerisindeki general ve askerlerin dinsiz olduğunu, sapık ilişkiler  kurduklarını dile getirdi. Dumanlı, Zaman gazetesinin özel bir arşivinin  olduğunu, bu arşivin özel olarak korunduğunu, üç katlı bir binada bulunduğunu,  arşivde birçok kişinin cinsel ilişkilerinin kayıtlarının olduğunu ama Zaman  gazetesinin ve örgüt televizyonlarının bunları yayınlayamayacağını, zamanı  geldiğinde kardeş gazete ve TV'lerde veya izi bulunamayan internet sitelerinden  yayınlanacağını söyledi."

OPERASYON

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'nun yürüttüğü soruşturma  kapsamında, "İzmir'deki askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlükler ile bazı  bilgilerin sızdırılmasına ilişkin inceleme ve elde edilen belgeler doğrultusunda,  İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'ye  yönelik farklı zamanlarda düzenledikleri operasyonlarda, aralarında eski  Tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski Roma Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay  Mehmet Demirağ, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın yaveri  emekli Albay Gürsel Yüce ve bazı rütbeli askerlerin de bulunduğu çok sayıda  şüpheliyi gözaltına almıştı.

Soruşturma kapsamında firari olan terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen,  örgütün üst düzey yöneticileri Mehmet Ali Şengül, Mehmet Ali Büyükçelebi, Mehmet  Hanefi Sözen, Naci Tosun ve İsmail Büyükçelebi ile gazeteci Tarık Toros hakkında  yakalama kararı çıkartılmıştı.