Gündem
16 Ağu 2016 12:56 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:28

Zaman Gazetesi eski köşe yazarı tutuklandı!

Gözaltına alınan Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ’ye üye olmak ve yardım suçlarından aranan şüphelilere yönelik geçen 14 Ağustos’ta, eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonun Eşme ilçesi ayağında, aranan şüpheliler arasındaki Zaman Gazetesi başyazarı Ali Ünal, gözaltına alındı. Ünal yoğun güvenlik önlemleri altında Uşak’a getirildi. Operasyonun Uşak ayağında ise mühendis ve avukatların aralarında bulunduğu 3 kişi daha gözaltına alındı. Dört şüpheli polisteki işlemlerinin ardından dün sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Gazeteci Ünal’ın, memleketi olan Eşme’de 14 yıl önce bir düğün salonunda yaptığı toplantı sırasında, “14 yıl sonra Türkiye’de büyük bir felaket yaşanacak ve felaket sonrası kazanan hizmet hareketi olacak” diye konuştuğu iddia edildi. Toplantıya katılan bir gizli tanık, toplantıya ait görüntüleri de polise verdi.

Ali Ünal’ın oğlu olan Fethullah Ünal’ın, FETÖ'nün Arnavutluk’taki okullarından sorumlu olduğu, 15 Temmuz’un ardından Filipinler’e kaçtığı tespit edildi. Ali Ünal’ın da Filipinler’e oğlunun yanına kaçmaya çalıştığı öğrenildi.