Medya Günlüğü
23 Ağu 2019 12:17 Son Güncelleme: 23 Ağu 2019 13:01

Zafer Arapkirli'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: "Müttefikiniz HDP ile kol kola görünmek..."

Cumhuriyet yazarı Zafer Arapkirli, Kılıçdaroğlu'nun HDP’li 3 büyükşehir belediyeye kayyım atanması sonrası yaptığı “Bu tür olaylar yaşanınca sokağa çıkıp protesto etmeyi doğru bulmuyoruz” açıklamasını sert dille eleştirdi.

Google Haberlere Abone ol

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerinin belediye başkanlarının görevden alınmasının ardından açıklamalar yapan Kılıçdaroğlu, kayyum atamalarını hukuksuz bulduğunun altını çizerek "Bu tür olaylar yaşanınca sokağa çıkmak, protesto etmek gibi durumları doğru bulmuyoruz. Biz milletin ferasetine güveniyoruz. İstanbul'da da aynı şeyi YSK eliyle bize yaptılar. ‘Ya sokağa çıkın ya boykot edin' dediler. İkisini de yapmadık. Halkın ferasetine güvendik ve gördük" demişti. 

Cumhuriyet yazarı Zafer Arapkirli'nin gündeminde Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması vardı.

"SOKAKTAN KORKMA ÇİZGİSİNE GELDİ"

Arapkirli “Türkiye’yi haklı olarak ayağa kaldıran ve Ankara-İstanbul arası sokağa döken Kemal Bey, bugün en az o derece ağır bir hukuksuzluk karşısında neden “sokaktan korkma” çizgisine gelmiştir?” dedi.

"HDP İLE KOL KOLA GÖRÜNMEK BU KADAR BÜYÜK 'ZÜL' MÜDÜR"

Arapkirli yazısının ilgili kısmı şöyle;

“Demokrasiyi iyice öldürürsünüz” demenin zamanı, bugün değilse ne zamandır? 

İstanbul-Ankara ve İzmir’de, demokratik bir ittifak içinde Türkiye tarihinin en büyük seçim zaferlerinden birine imza atan müttefikiniz HDP ile kol kola görünmek bu kadar büyük bir “zül” müdür? 

"AMAN GERMEYELİM DİYEREK DAHA NE KADAR GERİLEMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ"

“Aman germeyelim” diyerek nereye kadar gerilemeyi düşünüyorsunuz? Yarın aynı şeyin Ekrem Bey’in, Mansur Bey’in, Tunç Bey’in başına gelmesini mi bekliyorsunuz?” ifadesini kullandı.