Gündem
14 Haz 2024 12:22 Son Güncelleme: 14 Haz 2024 15:17

Yusuf Kavaklı'dan acı haber! Kanser tedavisi görüyordu...

Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti. Bir televizyon programında dini konularda gelen soruları cevaplayan Kavaklı'nın bir süredir kanser teşhisiyle tedavi gördüğü ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yusuf Kavaklı'nın geçtiğimiz günlerde kansere yakalandığı öğrenilmişti. Kaldırıldığı hastanede tedavi gören ve dün yoğun bakıma alınan Yusuf Kavaklı, hayatını kaybetti.

Bir televizyonda yaptığı programla tanınan Yusuf Kavaklı zaman zaman yaptığı açıklamalarla da gündem oluyordu. Kavaklı daha önce canlı yayında, "Kadınsa çamaşırımı yıkayacak, yemeğimi yapacak, evi temizleyecek, yatağımı serecek! Allah emretmiş bunu be! Ne konuşuyorsun sen? Yapmayacaksan niye geldin?" ifadelerini kullanmış ve sosyal medyadan yoğun tepki görmüştü.

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Yusuf Kavaklı'nın cenazesi 15 Haziran Cumartesi günü Fatih Camii'nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

NUR VİRAL GÖZYAŞLARIYLA DUYURDU

Yusuf Kavaklı'nın beraber program yaptığı sunucu Nur Viral, Kavaklı'nın ölüm haberini canlı yayında gözyaşlarıyla duyurdu. Kendisi için çok zor bir yayın olduğunu söyleyen Viral, şunları söyledi:

"Bugün benim için çok zor bir yayın olacak. Yayıncılıkta böyle bir şey vardır aslında sevdiğin birini kaybettiğinde onun anonsunu, duyurusunu yapmak, bu duyguyla yayını sürdürmek çok zor bir durumdur. Bugün gerçekten herkesten çok özür diliyorum. Sevenleri olarak çok üzgünüz, Yusuf Kavaklı Hocamızı kaybettik. Ailesine, sevenlerine sabır diliyorum ve gerçekten hepinizden bugün dua istiyorum. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinde olsun. En çok sevdiği günde vefat etti, onun için cuma günleri çok özeldi. Hep derdi ki bugünü dolu dolu yaşamalıyız. Hep beraber onun için dua edelim gerçekten. Özür dilerim böyle açmak istemedim yayını ama tutamadım kendimi. Stüdyoya geldiğimden beri her yerde onun hayali var. Bizimle atışmaları, dinlediği ilahilere eşlik etmesi… Ölüm ani dünya fani. Hepimizin en sevdikleri bir gün göçüp gidiyor. Bilmemiz gereken tek şey sevdiklerimizin değerini bilip sıkı sıkı sarılmak"

YUSUF KAVAKLI KİMDİR?

1946 senesinde Sivas'ta dünyaya gelen Yusuf Kavaklı, ilkokulu doğduğu köyde okudu. 1970 senesinde İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden, 1974 senesinde de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun oldu. Çalışma hayatına 24 Ağustos 1966 tarihinde Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami'de İmam-Hatip olarak başladı.

1982 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Belçika'ya din eğitmeni olarak gönderildi. 1987 senesinde Türkiye'ye geri dönen Kavaklı, bir süre Silivri Merkez Vaizi olarak çalıştıktan sonra Küçükçekmece'ye kurucu müftü olarak tayin edildi ve bu görevini 14 sene sürdürdü. 2004 senesinde İstanbul İl Müftü Yardımcılığına getirildi, 2011 senesinde emekli oldu. Kavaklı uzun bir süredir Nur Viral ile Beyaz TV ekranlarında Hayatta Her Şey Var programında seyircilerden gelen dini soruları cevaplıyordu.