Polemik & Kulis
19 Mar 2021 13:49 Son Güncelleme: 19 Mar 2021 18:08

Yurt Gazetesi eski yazı işleri müdürüne icra şoku!

Yurt Gazetesi eski yazı işleri müdürü Sibel Köklü'ye 20 bin TL'lik icra şoku! Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın 20 bin TL'lik icra takibi gazetenin patronu bulunamayınca Sibel Köklü'ye yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

Yurt Gazetesinin eski yazı işleri müdürü Sibel Köklü, gazete patronu bulunamayınca kendisine gönderilen 20 bin TL'lik icra takibinin şokunu yaşıyor.

Sibel Köklü'nün sosyal medyadan duyurduğu gelişmeye göre eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın icra takibi gazeteyi yayınlayan şirket kapatılınca kendisine yapıldı. İcra memurları alacağı tahsil için Sibel Köklü'ye karşı icra takibi başlattı. 

Sibel Köklü yaşadıklarını Twitter hesabından şu ifadelerle duyurdu: 

Yurt gazetesinde 5 yıl önce yayınlanan bir haber nedeniyle daha önce kazandığımız dava, istinafta bozuldu. Davacı Beşiktaş eski belediye başkanı Murat Hazinedar, toplam 20 bin liralık ceza için ev adresime icra takibi gönderdi.

Yurt gazetesini yayınlayan şirket kapandığı, gazete artık yayınlanmadığı ve sahibi Durdu Özbolat'a ulaşılamadığı için ceza bana gönderildi. Cezanın ödenmesi konusunda Durdu Özbolat ile yaptığım görüşmeler sonuçsuz kaldı.

Yurt Gazetesi ile Türkiye Gazeteciler Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşmede, imtiyaz sahibi Durdu Özbolat tarafından, gazetecilere gelen cezaların gazete tarafından ödeneceği sözü verilmişti

Davaya konu olan 'Chp'ye yakışmayan belediye başkanı' haberi 2017 yılında 13.Asliye Hukuk Mahkemesinde basın özgürlüğü çerçevesinde görülmüş, Yazı İşleri müdürü olarak beraat etmiştim.