Gündem
22 Haz 2022 10:09 Son Güncelleme: 22 Haz 2022 10:13

YSK Başkanı ile ilgili bomba kulis iddiası! ‘Karara soğuk bakıyor…’

YSK’da Başkan Muharrem Akkaya ve 4 üyenin görev süresi doluyor. İktidarın, Akkaya ve 4 üyenin görevde kalmasını istediği iddia edildi.

Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK), Başkan Muharrem Akkaya ve 4 üyenin görev süresi doluyor. İktidar, Akkaya ve 4 üyenin görevde kalmasını isterken, başkan ve üyeler teklife soğuk bakıyor.

Seçim tartışmaları alevlendikçe gözler Yüksek Seçim Kurulu’na çevriliyor. Yılsonunda YSK başkanı ve 4 üyesinin görev süresi dolarken, seçim öncesi görev sürelerinin uzatılıp uzatılmayacağı belirsizliği ise sürüyor. Hem cumhurbaşkanlığı adaylıkları hem de seçim sürecinde kritik rol üstlenecek olan YSK, şimdiden büyük bir baskı ve yükün altında.

Milli Gazete'nin haberine göre, öte yandan YSK Başkanı Muharrem Akkaya’nın kurum içinde yaşanan bazı durumlardan rahatsız olduğu ifade edilirken, görevinin uzatılmasını istemediği belirtiliyor. İktidarın Akkaya ve diğer üyelerin bütün kanun ve yönetmelikleri iyi bildiğinden dolayı tercihinin görev sürelerinin uzatılmasından yana olduğu ifade ediliyor. Ancak başkan ve üyelerin uzlaşmaz tavrının devam etmesi ihtimaline karşı da hem Yargıtay’da hem Danıştay’da yeni başkan ve üyeler için nabız yokladığı öğrenildi.

ETİKETLER
#ysk #muharrem akkaya