Polemik & Kulis
05 Eyl 2020 12:26 Son Güncelleme: 05 Eyl 2020 15:17

Yönetim eline yüzüne bulaştırdı! TRT'de korona virüs kontrolden çıktı!

Ankara’da kontrolden çıkan salgın kenti Vuhan’a çevirirken, TRT Ankara yerleşkesi de bu durumdan nasibini aldı.

Google Haberlere Abone ol

Devlet televizyonu TRT’de tedbirlerin yeterli gelmemesi ve kalabalık çalışma alanları yüzünden korona virüs salgını kontrolden çıktı.

Medyaradar’ın ulaştığı bilgilere göre; TRT’nin Ankara yerleşkesinde en az 12 kişi korona virüse yakalandı.

Pozitif vakaların temas ettiği kişiler önümüzdeki günlerde bu sayıyı daha da yukarı çıkarabilir.

Salgını kontrol etmekte zorlanan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ise çalışanlara aba altından sopa gösterdi.

Gönderilen mesajda, bundan böyle tedbirlere uymayan ve kurum içinde maske kuralını esneten çalışanlara idari soruşturma açılacağı ve disiplin cezası verileceği belirtildi.

TRT çalışanları ise daha önce birçok kez tedbirlerin yetersiz olduğundan ve evlerden çalışılması gerektiğinden dert yanmıştı.

İşte İbrahim Eren’ın çalışanlara gönderdiği o mesaj:

Değerli Çalışma Arkadaşımız,

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi atına alan korona virüs salgını ile mücadelemiz devam etmektedir.

Son günlerde yaşanan yaka sayılarındaki artış tedbirlere sıkıca uymamızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Ancak iş sağlığı güvenliği ekiplerimizin tespitleri sonucu; kurum genelinde sosyal mesafe kurallarına riayet edilmediği, maske takmak konusunda zafiyet gösterildiği ve genel olarak hijyen kurallarına uyulmadığı gözlemlenmiştir.
Tüm yetkili birimler, sağlığınız' ve güvenliğinizi korumak amacıyla son derece tedbirli ve özenli davranarak karar almaya ve uygulamaya devam ediyor. Buna rağmen tedbirlerin etkili sonuç vermesi için sizlerin de iş birliği içerisinde hareket etmesi gerekiyor.

Bu zorunlu sebeplerden dolayı korona virüsle mücadele komisyonumuzun aldığı karar gereği; maske kullanım kurallarına uymayan kişiler hakkında idari soruşturma ve disiplin cezası uygulanacaktır.

Hem kendimizin hem de çevremizdeki insanların sağlığı için bütün çalışma arkadaşlarımızı bu hususta hassas olmaya davet ediyoruz.

Sağlıklı günler dileriz, saygılarımızla.