Kültür Sanat
22 Ara 2018 16:10 Son Güncelleme: 22 Ara 2018 17:09

"Yolun sonuna geldim" demişti! Metin Akpınar tiyatro sahnelerine geri mi dönüyor?

Uzun süredir tiyatro sahnelerinde yer almayan büyük mizah ustası Metin Akpınar, sahnelere dönme kararı aldı.

"Yolun sonuna geldim" demişti! Metin Akpınar tiyatro sahnelerine geri mi dönüyor?

"Kafalar Karışık"ın galasında söylediği sözlerle hayranları üzen Metin Akpınar'dan haber var. Usta oyuncu sahnelere dönme kararı aldı.

11 yıl aradan sonra setlere dönen ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Metin Akpınar, "Beni bu film için iki şey ikna etti. 11 sene ara vermişim. Yaş 78 oldu. Yolun sonu gibi. Türkiye’de erkek yaş ortalaması 75.5… Şöyle bir filmde oynayalım, gala yapalım dedim. İkincisi, genç sanatçı arkadaşlarımın benimle birlikte olmak istedikleri iletildi. Kırmam imkansızdı. Seve seve
beraber olduk" şeklinde konuşmuş bu sözler usta oyuncunun hayranlarını üzmüştü.

ÖMRÜNÜ UZATACAĞIM

Uğur Dündar’la ‘Halk Arenası’ bu haftaki konukları  Türk tiyatrosunun iki önemli ismi Metin Akpınar ve Müjdat Gezen oldu.

Yoğun ilgi gören programda mizah ustası Müjdat Gezen uzun süredir tiyatroda yer almayan büyük tiyatro oyuncusu Metin Akpınar’a tiyatrosunda oynama teklifinde bulundu.

Gezen, “Milyonlarca seyirci var. Bunların önünde bana ‘sezona beraber bir tiyatro yapacağız’ der misin?” diye söz istedi. Usta oyunca Metin Akpınar ise Gezen’e “Ömrümü uzatırsın” diye cevap verdi. Akpınar’ın verdiği bu söz salondan büyük alkış aldı.