Medya
30 Eyl 2021 08:22 Son Güncelleme: 30 Eyl 2021 08:53

Yılmaz Özdil’den Faruk Bildirici’ye sert sözler! ‘Matbaada paspas yapması bile...’

Yılmaz Özdil, Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici’nin Sedat Peker ve Erk Acarer ile ilgili yazısının ardından başlayan tartışmaya dahil oldu.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici’nin Sedat Peker ve Erk Acarer ile ilgili yazısının ardından başlayan tartışmaya dahil oldu.

Özdil, isim vermeden yaptığı paylaşımında, “Sedat Peker’in açıklamalarına gazetecilik faaliyeti değil diyen gazetecilerin, yazıişlerini filan boşver, matbaada paspas yapması bile sakıncalıdır…” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım...

 

YAZISIYLA YANIT VERDİ

Bildirici, Özdil’in bu eleştirisine "Sedat Peker'e aracılık etmek gazetecilik faaliyeti mi?" başlıklı yazısını hatırlatarak yanıt verdi. Bildirici, “O sözleri benim için söylüyorsanız hemen yanıtlayayım. Sanırım yazımı okumadınız. Çünkü ben Sedat Peker'in açıklamalarını değil, gazetecilik yöntemini eleştirdim. Lütfen okuyun. Üslubunuzu doğru bulmadığımı da belirtmeliyim” diyerek yazısının linkini paylaştı.

Bildirici bir sonraki paylaşımında da, “Bu da Sedat Peker'in açıklamalarının nasıl haber yapılması ve araştırılması gerektiği konusunda 11 Haziran'da yayımladığım yazı... Lütfen okuyun... İşte linki” diyerek Özdil’e başka bir yazısını gönderdi.