Medya
02 Tem 2015 10:51 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:42

Yılmaz Özdil okurlarından özür diledi: Şuursuz ve beyinsiz olduğum için...

Yılmaz Özdil, Bağdat Caddesi’ndeki rezidanstan 5 milyon dolara 3 daire alan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'yi yazdı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin diş hekimi eşi CHP İstanbul Millekvekili Gamze Akkuş İlgezdi'yi kaleme alan Yılmaz Özdil yine çok konuşulacak.
İstanbul'da en yüksek oyu alarak ön seçimden çıkmayı başaran ve milletvekili seçiimlerinde 1. sıradan aday gösterilen İlgezdi'nin tırmanışı Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'i kuşkulandırmıştı.

"ÖNSEÇİM AYAKLARIYLA NE İDÜĞÜ BELİRSİZ TİPLER"
Seçimden hemen önce CHP'deki "tuhalıkları" ele aldığı yazısında Özdil, önseçim ayaklarıyla ne idüğü belirsiz tiplerin partiye doluştuğunu, enteresan bazı kişilerin milletvekili listelerine sokuşturulduğunu, iddia etmiş ve İlgezdi için “ismini bile hatırlamıyorum ama, Ataşehir belediye başkanının eşinin birinci sıradan aday yapıldığını” yazmıştı.

İşte bu ifadeler sonrası Özdil, CHP'de istenmeyen adam ilan edildi. Muhalif yazar hakkında "şuursuz beyinsiz", "Atatürkçülükten uzak", "hastalıklı zihniyet" yorumları yapıldı. Sert eleştirilere Özdil, "Şuursuz beyinsiz bir yazı…" başlıklı bugünkü yazısında böyle yanıt verdi:

"DEVLET HASTANESİNDE DİŞ HEKİMİYDİ"

"Seçimin henüz kırkı çıkmadı, Ataşehir belediye başkanının eşinin, Bağdat caddesindeki rezidanstan, beş milyon dolara üç daire birden aldığı ortaya çıktı. Kupon arazi üzerinde, lebi derya manzaralı… TBMM’de milletvekili yemini ederken sol elini yumruk yaparak havaya kaldıran Ataşehir belediye başkanının eşine “bu rezidans iddiası doğru mu?” diye sormuşlar, “konut ve mülk sahibi olmak yasalara aykırı bir durum değil” demiş.
Gayet makul bi cevap yani.
Benim içime sindi.
Devlet hastanesinde diş hekimiydi.
Tutumlu bi hanımefendi demek ki.
Komplovari kafamla şuursuz ve beyinsiz olduğum için, okurlarımdan özür diliyorum.

Başta Halk tv, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Cümleten hayırlı demokrasi şölenleri ve manzaralı rezidanslar temenni ediyorum."