Medya Günlüğü
15 Tem 2015 14:25 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:44

Yılmaz Özdil CHP'li Haluk Koç'u bombaladı: Milletçe alkışlıyoruz!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, bugün köşesinde AK Parti ile CHP'nin koalisyon görüşmelerini yorumlayan bir yazı yazdı.

Yılmaz Özdil CHP'li Haluk Koç'u bombaladı: Milletçe alkışlıyoruz!
Biz "yorumlayan" dedik ama aslında Özdil'in yazısı, CHP'li Haluk Koç'a seçimden önce küfreden Hüseyin Kocabıyık'ın şimdi AK Parti'nin yeni milletvekillerinden olması ve iki partinin seçim sonrası koalisyon için masaya oturmasını köşesine taşıyan Özdil, yazıyı tek kelimelik bir küfür üzerine kurdu.

Buyrun en iyisi siz kendiniz okuyun Özdil'in yazısını, o dört harflik küfrü, nerede, nasıl ve kim için kullandığına siz kendiniz karar verin:

PUŞT

Seçimden önce Halk tv seyrediyorum, ekranda Halk Arenası var. Uğur Dündar'ın konukları, Haluk Koç, Aykut Erdoğdu ve Nedim Şener.
*
Haluk Koç, akp'yi nasıl perişan edeceklerini filan anlatırken, Uğur Dündar bir saniye lütfen dedi, Haluk Koç'un konuşmasını kesti ve elindeki cep telefonundan twitter mesajlarını okumaya başladı.
*
Turkuvaz medya grubu Ege temsilcisi ve Yeni Asır gazetesi yazarı Hüseyin Kocabıyık, "Halk tv'de dört tane puşt" diye tweet atmıştı.
*
(Bu Hüseyin Kocabıyık denilen herif, akp döneminin tipik gazetecisiydi. Akp iktidara gelince köşe yazarı yapılmıştı. Tayyip Erdoğan'ı eleştiren herkese hakaret ediyordu, işi buydu. Mesela, Türkiye'nin gururu ODTÜ'ye "parazit" diyordu, kapatılmasını öneriyordu. Namuslu insanlara "şerefsiz" diyordu, "ruh hastası" diyordu. Kumpas davalarının bir numaralı savunucusuydu. Nasıl olsa havuz medyasında para çok, tazminat davalarını önemsemiyor, ağzına gelen küfürü savuruyordu.)
*
Halk Arenası'na katılanlara "puşt" demekle kalmadı, daha ileri gitti, "cumhurbaşkanına rüşvet aldı diyen puşt oğlu puşttur" dedi. "Cumhurbaşkanımıza hakaret etmek kanı bozukluktur" dedi.
*
Salondaki vatandaşlar isyan etti, bu çirkin mesajları yuhaladı. "Gün gelecek devran dönecek, akp halka hesap verecek" sloganları atıldı.
*
Aradan zaman geçti, bir başka Halk Arenası'nı seyrediyorum, konuklardan biri gene Haluk Koç'tu. "7 Haziran seçiminde tek başına iktidar çıkmazsa, Akp'yle koalisyon kurar mısınız?" diye sordular.
Duymamış gibi elini kulağına götürdü, "Efendim? Anlamadım?" dedi. Kahkahalarla güldüler. "Böyle bir soruya cevap vermeye bile gerek duymadığını, akp'ye hesap soracaklarını" söyledi. Salondakiler hep bir ağızdan "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı attı.
*
Aradan az daha geçti... Tayyip Erdoğan'ın gözüne girmek için elinden geleni yapan Hüseyin Kocabıyık, muradına erdi, emeklerinin karşılığını aldı, milletvekili adayı yapıldı, seçildi, Tbmm'ye girdi.
*
Akp'yle Chp koalisyon görüşmelerine başladı. Çok olumlu geçti. Chp adına "koalisyon koordinatörü" olarak kim seçildi... Haluk Koç.
*
Kendisine "puşt" diyen herifin partisiyle "koalisyonu koordine" edecek olan Haluk Koç, "niyet beyanında bulunuldu, ben partim adına irtibat noktası oldum, güleryüzlü bir toplantı oldu" dedi.
*
Ne diyelim...
Milletçe alkışlıyoruz.