Magazin
02 Kas 2018 09:37 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:57

Yılın düğünü Mayıs'ta! Murat Ülker'in oğlu Fettah Tamince'nin kızıyla evleniyor

İş dünyasının önde gelen isimlerinden Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Rixos Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin çocukları hayatlarını birleştirme kararı aldı.

Düğün tarihi için 2019’un mayıs ayı planlandı. Fettah Tamince’nin 21 yaşındaki kızı Hatice Tamince ile Murat Ülker’in 25 yaşındaki oğlu Yahya Ülker geçtiğimiz günlerde aile arasında gerçekleştiren sade bir törenle nişanlandı.

TÜRKİYE’NİN DEVLERİ

Çiftin mayıstaki düğünden sonra balayılarını ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de yapımı kısa süre önce tamamlanan Rixos Saadiyat Island Otel’de geçirmeyi planladıkları ve İstanbul Çamlıca’da oturacakları belirtiliyor.

Murat Ülker’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndaki grup dünya geneline yayılmış 80 fabrika ile hizmet veriyor. Grup bünyesinde Türkiye’de 45 bin, yurtdışında 15 bin kişi istihdam ediliyor. Yıldız Holding geçen yıl 42.3 milyar liralık ciroya ulaştı. Grubun bu yıl büyüme hedefi yüzde 19. Fettah Tamince de Türkiye’nin en büyük turizm yatırımlarını gerçekleştiren Rixos Hotels’in Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunda oturuyor. Grubun Kazakistan’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar birçok ülkede ve Türkiye otel yatırımları bulunuyor. Bu yatırımlar arasında ise son dönemlerde öne çıkan ise Antalya’daki The Land Of Legends toplam 2 milyar liralık yatırım ile dikkat çekiyor. (Hürriyet)