Politika
01 Mayıs 2020 13:17 Son Güncelleme: 01 Mayıs 2020 13:24

Yiğit Bulut'un hedefinde bu kez ilk 5 şirket var!

Daha önce yaptığı ve hiç gerçekleşmeyen öngörüleriyle hatırlanan Yiğit Bulut, Türkiye’de ilk 5 şirketin değişeceğini söyledi. İsim vermeyeceğini belirten Bulut, “iç-dış yerleşik düzen tamamen değişecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olan Yiğit Bulut, koronavirüs salgını sonrası değişeceklere ilişkin yorumlarda bulundu.

Odatv'de yer alan habere göre; daha önce yaptığı ve hiç gerçekleşmeyen öngörüleriyle hatırlanan Yiğit Bulut, Türkiye’de ilk 5 şirketin değişeceğini söyledi. İsim vermeyeceğini belirten Bulut, “iç-dış yerleşik düzen tamamen değişecek” dedi.

“YAZDIKLARIMI DÜŞÜNÜN VE ONA GÖRE ANALİZİ LÜTFEN KENDİNİZ YAPIN”

Yiğit Bulut şunları kaydetti:

“SEVGİLİ DOSTLAR,

PİYASA YENİ DÜZENİ İDRAK ETTİĞİ ZAMAN İLK 5 MUTLAKA DEĞİŞECEK VE TÜRKİYE’Yİ ileri taşıyacak şirketler dünya standartlarındaki yerine gelecek! Bana şirket ismi sormayın, söylemem doğru olmaz, yazdıklarımı düşünün ve ona göre analizi lütfen kendiniz yapın!

 

YENİ DENKLEM VE YENİ sektörel dizilim Türkiye’nin daha doğrusu Türkiye’nin MERKEZ OLACAĞI BU BÖLGENİN en değerli şirketleri listesini de değiştirecek ve LİSTEDEN DÜŞENLER LİSTEYE GİRENLER OLACAK!

1960’dan beri TÜRKİYE’yi baskı altında tutan İÇ-DIŞ YERLEŞİK DÜZEN TAMAMEN DEĞİŞECEK”

“O GÜNLERDE YAZI YAZANLAR ADAMSANIZ ÇIKIP YAZI YAZIN, ÖZÜR DİLEYİN” DEMİŞTİ AMA…

Yiğit Bulut’un başka hangi öngörüleri vardı?

Yiğit Bulut, 2017’de sürekli dolar alanın zarar edeceğini söylemişti. Bulut ekranlarda tepkisini "3,50'den 3,80'den dolar alın diyen nokta noktalar neredesiniz... O günlerde yazı yazanlar adamsanız çıkıp yazı yazın, özür dileyin..." ifadeleriyle göstermişti.

Doların 7 liraya kadar yükseleceğini bekleyerek yatırım yapanların olduğunu söyleyen Yiğit Bulut, hepsinin zarar ettiğini ifade etmişti.

Yiğit Bulut’un bu öngörüsü gerçek olmadı. Dolar sürekli yükseldi, 7 TL sınırına dayandı.

“OLUMSUZLUK BEKLEYENLER YİNE HAVA ALACAK” İDDİASINDA BULUNMUŞTU AMA…

Yiğit Bulut, 2016'da da ekonomik dalga beklemediğini ve doların bir miktar yükselse de 2,78 - 2,85 bandına gerileyeceğini söylemişti.

Bulut, "Çok açık ve net söylüyorum 2,78-2,85 arasındaki bant geçerlidir. Son dönemde o bandı iki kez test ettik. 2,85'in üzerindeki hareketlenmeler anomalidir, normal değildir. Olumsuzluk bekleyenler yine hava alacak" demişti.

HANİ “KUZEY IRAK TÜRKİYE’YE KATILACAK”TI…

Yiğit Bulut, 2013 yılında AKP'nin bir toplantısında yaptığı konuşmada Kuzey Irak'ın birkaç yıl içinde referandum yapıp Türkiye'ye katılmak isteyeceğini, Azerbaycan'ın da tamamiyle Türkiye'ye entegre olacağını ileri sürmüştü.

Ancak bu öngörü de tutmadı. Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti kurulması için referandum yapılmaya çalışıldı ancak Irak hükümetinin müdahalesiyle karşılaşıldı.