Polemik & Kulis
07 Eki 2019 08:34 Son Güncelleme: 07 Eki 2019 10:56

Yiğit Bulut'un 'Haberal' paylaşımı MHP'yi kızdırdı: Sarhoş, ayyaş...

Yiğit Bulut, Başkent Hastanesi'nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut sosyal medya hesabından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin tedavi gördüğü Başkent Hastanesi'nin kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı hedef aldı. Bu mesajlar MHP'li vekillerin sert tepkisine neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, MHP'yi kızdırdı. Bulut, Bahçeli'nin tedavi gördüğü Başkent Hastanesinin kurucusu Mehmet Haberal ile ilgili ağır ithamlarda bulundu.

Yiğit Bulut şunları yazdı:

"Bir noktanın da altını çizmeliyim; 2001 krizi ve Mehmet Haberal’ın hastanesi’ne teslim edilen Ecevit! VE SONRASI YAŞANANLAR! Bu haberal denilen adama hayat boyu güvenmedim, güvenmem... EĞER SAYIN BAHÇELİ hala ordaysa acilen başka hastaneye nakil edilmeli!BUNU BU KONUDA ÇOK ŞEY BİLEN, BİZZAT YAŞAYAN BİR TÜRK VATANDAŞI VE BİR TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLARAK SÖYLÜYORUM! BU HABERAL DENEN ADAM TÜRK MİLLETİ’ne asla iyilik yapmaz! YAPAMAZ!"

Bu sözler üzerine Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın oğlu ve MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal'dan, Yiğit Bulut'a sert cevaplar geldi.

Erkan Haberal Yiğit Bulut'a "Sarhoş, ayyaş senin ne olduğunu bilmeyen mi var?" tweetiyle tepki gösterdi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise sosyal medya hesabından Yiğit Bulut'un Mehmet Haberal ile ilgili yorumlarına, "Yiğit Bulut, Mehmet Haberal adam gibi adam ve Devlet, Millet aşığı, ŞEREFLİ TÜRK MİLLİYETÇİSİ'dir. Sen bu Ülkenin, haketmeden nimetlerinden beslenen bir tipiyken, MEHMET HABERAL bu ülkenin kendi imkanlarıyla yetişmiş BİLİM ADAMIDIR. Yiğit Bulut, yazdiklarin hiç olmamış, yeniden oku." şeklinde yanıt verdi.

Tepkiler çoğalınca Yiğit Bulut yeniden açıklama yaptı:

Neyse ben 2001’i bazıları gibi internetten okumadım! Yaşadım! Uyarımı yaptım! Söyleyeceğimi söyledim! Gerekirse isim saat yıl yer olarak da açıklarım! Sayın Bahçeli’ye sorun Yiğit Bulut sizi sever mi diye! Ben söyledim, uyardım, çekiliyorum! Hoşçalalın! Ben söyleyeceğimi söyledim, bir Türk vatandaşı, bir Türk milliyetçisi olarak, gerisi karar sizin, ama şunu unutmayın; sonucuna katlanırsınız! Bir daha da bu konu hakkında yazmam!

İşte, Yiğit Bulut, Erkan Haberal ve Cemal Enginyurt'un twitter mesajları: