Magazin
04 Mayıs 2015 11:18 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:31

Yeşilçam'ın usta ismi doğum gününde unutulmadı!

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nin "Yeşilçam'a saygı" temalı aktiviteleri kapsamında Ayhan Işık 86. doğum gününde anıldı

Yeşilçam'ın usta ismi doğum gününde unutulmadı!
Etkinliğe başta Ayhan Işık'ın eşi Gülşen Işık, kızı Serap Işık, torunu Emre Levent ve ünü sanatçılar 0H0qşülya Koçyiğit, Eşref Kolçak, Müjdat Gezen, Süleyman Turan, Selda Alkor, Sümer Tilmaç, Murat Soydan, Göksel Arsoy, Yusuf Sezgin, Engin Çağlar, İzzet Günay ve bir çok oyuncu katıldı.

Beyaz perdenin kralı Ayhan Işık 86. yaş gününde, 1966 model spor otomobili yanında balmumu heykeli ile programa katılanları selamladı.1961 yılında çekilen ve başrollerini Ayhan Işık ve Türkan Şoray'ın paylaştıkları "Otobüs Yolcuları" adlı filmin anısına o yıllara ait bir yolcu otobüsü de üzerinde filmden sahnelerin yer aldığı fotoğraflarla donatılmış şekilde seremoni de yer aldı. Etkinlikte Ayhan Işık'ın sanatçı dostları tek tek Ayhan ışık ile olan anılarını anlattı.

Klasik Otomobiller Derneği Başkanı Serkan Okay Ayhan Işık'ın kızına plaket verdi. 60'lı yılların ünlü sanatçısı Belkıs Özener, Hülya Koçyiğit ile birlikte şarkı söyledi. Toplu çekilen fotoğrafın ardından üzerinde Ayhan Işık'ın fotoğrafının olduğu pasta kesildi.