Gündem
27 Ara 2013 16:35 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:50

Yeşilçam emektarının dramı; Geçimini kitap satarak sağlıyor!

Yeşilçam'ın emektar ismi İhsan Gedik, kendisine rol teklifi gelmeyince geçimini kitap satarak sağlamaya başladı.

Yeşilçam emektarının dramı; Geçimini kitap satarak sağlıyor!
Türk sinemasında 'kötü adam' olarak bilinen ve 54 yılda 700'e yakın sinema filminde rol alan 72 yaşındaki İhsan Gedik, kendisine rol teklifi gelmeyince geçimini kitap satarak sağlamaya başladı.
 
Yeşilçam'da 700 yakın filmde sahne alan ve 'sinemanın kötü adamı' olarak tanınan İhsan Gedik, zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. İki çocuk babası Gedik, yeni jenerasyonda yer alamayınca zor günler geçiriyor. Çevirdiği sinema filmlerinin tanıtım kapakları, fotoğraf kareleri ve Türk sinemasının önemli aktörlerinin kendisi için yazdığı sözleri 174 sayfalık 'Dünden Bugüne İhsan Gedik' kitabında toplayan sanatçı Gedik, bunların satışını yapmak ve ekibiyle birlikte öğrencilere yönelik hazırladığı tiyatro gösterisini sunmak için Tokat'a geldi.
 
YENİ JENERASYON BİZİ DIŞLADI
 
Türk sinemasına 54 yıl boyunca hizmet ettiğini söyleyen Gedik, yeni jenerasyonun kendilerini dışladığını belirtti. 700'e yakın filmde oynadığını hatırlatan Gedik, Bizim jenerasyonumuz Ayhan Işık olsun, Serdar Gökhan olsun, Kadir İnanır olsun bunlar bize her zaman iş verirlerdi ama yeni gençlik bizi tamamen dışladı. Hepsinin kendi grubu var. Grubu da olunca bende gidip minnet etmem. Ne var ki Anadolu'yu karış karış gezerek çalışıyorum. Üniversite de okuyan kızım var onu okutuyorum. Ayrıca kendi kitabımı da ellerimde dağıtıyorum, geçimimi sağlıyorum dedi. Kendisine rol verilmemesi nedeniyle üzüldüğünü belirten Gedik, Yokluklar zamanında biz orada çalıştık. Ama şimdi teknoloji ilerledi. Bizi üzen çalışmayan arkadaşlarımız var, yoksulluklar içerisindeler diye konuştu. Gedik, şimdiki filmleri eleştirerek, şöyle konuştu Bizim ki nostaljiydi yani eskiye dönüktü, açık saçık sahneler yoktu. Şimdi bir bakıyorsun ki o kızı o alıyor, o kızı o alıyor. Hep aynı diziler. Pembe dizi mi diyeceğiz, yani iç açıcı değil. Cahiliz biz. Cahil insanların akıllarını çalıyorlar