Gündem
22 Ara 2015 13:20 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:15

Yerel gazeteden Ümit Özat'a büyük ayıp!

Samsunspor antrenmanlarını gazetecilere kapatması nedeniyle Ümit Özat'ı protesto eden Samsun yerel basını, bu kez tepkisini abarttı

'Samsunspor komada' başlığını atan bir gazete, Özat'ı ameliyat masasındaki hasta olarak gösterdi. Eski milli oyuncu, 2008'de Köln forması giyerken kalp krizi geçirmiş ve futbolu bırakmak zorunda kalmıştı.

Maç sonraları yapılan rejenerasyon antrenmanlarına katılmadığı için kendisini eleştiren yerel medyaya tepki olarak antrenmanları basına kapatan Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat ile Samsunlu gazeteciler arasındaki gerginlik tehlikeli boyutlara ulaştı.

SEREMONİDE SIRTLARINI ÜMİT ÖZAT'A DÖNDÜRDÜLER

Özat'ı protesto için peş peşe eylemler yapan gazeteciler, ilk olarak 14 Eylül'deki Balıkesirspor maçı öncesi İstiklal Marşı okunduğu sırada Samsunspor yedek kulübesinin önüne gelerek fotoğraf makinelerini bıraktı ve sırtlarını Özat'a döndü.

BASIN TOPLANTISINI TERK ETTİLER

Samsunlu gazeteciler, geçtiğimiz Pazar günü oynanan Yeni Malatyaspor maçından sonra da, Ümit Özat'ın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kuralları gereği yaptığı basın toplantısını terk etti. Özat da geri adım atmadı ve takımın başında olduğu sürece gazetecilere antrenmanlara almayacağını yineledi.

FOTOMONTAJLI KAPAK

Yeni Malatyaspor ile 0-0 berabere kalınan karşılaşma sonrası yerel bir gazetenin yaptığı fotomontajlı kapak ise 'bu kadarı da ayıp' dedirtti. Gazetenin kapağında, ameliyat masasında şok tedavisi uygulanan bir hastanın başına Ümit Özat'ın kafası yerleştirildi ve "Samsunspor komada" başlığı atıldı.