Gündem
14 Haz 2019 11:25 Son Güncelleme: 14 Haz 2019 15:14

Yeniçağ yazarı aynı gün tahliye oldu!

Yavuz Selim Demirağ’ın gece yarısı tahliye edildiği öğrenildi.

Deneyimli gazeteci Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, "Cumhurbaşkanına hakaret"ten dolayı dün cezaevine girmişti.

Demirağ, Ankara Batı Adliyesi'ne giderek infaz savcılığında işlemlerini yaptırmıştı. İşlemlerin ardından Demirağ, Ayaş Cezaevi’ne teslim olmuştu.

Yavuz Selim Demirağ’ın gece yarısı tahliye edildiği öğrenildi.

Cezaevine girmeden kaleme alıp bugün yayımlanan Yeniçağ gazetesi yazısında Demirağ, cezaevinde yer olmadığına dikat çekti. Demirağ, “Canım memleketimde hapishaneye girmek bile mesele... Hastanede yattığım için bir ay süre ile ertelenen infazın yerine getirilmesi için Adliyeye gittim. Cezaevlerinde yer olmadığı için 10 gün süre tanınacağı söylendi” ifadelerini kullandı.

“SEÇİM SONRASI OLSA BIRAKTIRMAZLARDI”

Yavuz Selim Demirağ tahliyesinin ardından Odatv’ye konuştu. Denetimli Serbestlik kapsamında tahliye edildiğini belirten Demirağ, “Normal koşullarda kurul toplanırken, ‘bu adam başımıza bela oluyor’ deyip gece yarısı bıraktılar” dedi.

Demirağ, tahliyesinde seçim sürecinin etkili olduğunu şöyle açıkladı:

“Burası Türkiye her an her şey yaşanabilir. Devam eden davalarım var, sayısı ondan fazla davam var. Hapishane kılıcını başımızda sallıyorlar, birinden nasıl olsa ceza verip içeride tutma, konuşturmama konusunda kararlılar. Zannediyorum seçim öncesi talimatla bıraktırdılar, öyle düşünüyorum. Seçim sonrası olsa bıraktırmazlardı.”