Polemik & Kulis
19 Mar 2018 12:50 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:05

Yeni Şafak'tan Sabah'a ağır suçlama: "Hesabını tek tek sorması gerekmiyor mu?"

Yeni Şafak gazetesi Haber İstihbarat Recep Yeter, Sabah gazetesindeki haberlere sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yeni Şafak'tan Sabah'a ağır suçlama: "Hesabını tek tek sorması gerekmiyor mu?"
Yeni Şafak gazetesi, Şubat ayında ilaç yazı dizisi yayımladı.

Yeni Şafak gazetesi Haber İstihbarat Müdürü Recep Yeter'in imzasının yer aldığı yazı dizisinde, Türk ilaç sektöründen bilgiler verildi ve sektörün geleceğine dair yorumlar yer aldı.

Yeter'in yazı dizisinin başlamasının ardından Sabah gazetesinden Safure Cantürk "İlaçta yerliler devler ligine çıktı" başlıklı bir haber yayımladı. Haberde "Hükümetin, yerli ilaca verdiği destek Türk firmalarını devler ligine çıkardı. Türkiye'nin cari açığı önemli oranda düştü" ifadeleri yer aldı.

SABAH’TAN YENİ HABER: HÜKÜMET DESTEK VERECEK

Sabah gazetesindeki bu haberin üstünden 1 ay geçtikten sonra Cantürk yeni bir habere imza attı. Cantürk bu seferki haberinde hükümetin ilaç üretimine destek vereceğini böylelikle ilaç üretiminde yurtdışına bağımlılığın önleneceğini ileri sürdü.

“HESABINI TEK TEK SORMASI GEREKMİYOR MU”

Yeni Şafak gazetesinden Recep Yeter de Sabah'taki haberlere sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yeter şu ifadeleri kullandı:

"E hani yerli firmalarımız devler ligine çıkmıştı, cari açığımız düşmüştü? Yeni Şafak'ı yalanlamak için ilaç yazı dizimizin ikinci gününde Sabah'tan Safure Cantürk'e alelacele demeç verip haber yaptıranlar Online mı? Aynı muhabir arkadaş bugün de milli ilaç haberi yapmış.

Safure Cantürk'ün bugünkü haberindeki detaylar ilginç. ‘Cumhurbaşkanlığı Koordinasyonu'nda yürütülen ‘Milli İlaç ve Tıbbi Cihaz Komisyonu’ diyor. Bu komisyon ne zaman kurulmuş, nasıl kurulmuş, komisyonlarda kimler var, bunun takipçisi olacağız. Doğruysa harika gelişme.

Şimdi bu muhabir arkadaşın ilk haberde yazdığı bilgilerin hesabını tek tek sorması gerekmiyor mu?”