Polemik & Kulis
31 Mar 2016 10:23 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:26

Yeni Şafak'tan ayrılan Abdülkadir Selvi nereyle anlaştı? Medyaradar açıklıyor...

Bugünkü köşe yazısında uzun yıllardır görev yaptığı Yeni Şafak gazetesinden ayrıldığını duyuran Abdülkadir Selvi'nin yeni adresi bakın neresi oldu...

Uzun yıllardır Yeni Şafak gazetesinde Ankara Temsilciliği ve yazarlık olmak üzere bir çok görevde bulunan Abdülkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında veda ettiğini duyurmuştu. 

15 yıldır görev yaptığı gazetesinden 'Ceketimi ve kalemimi alıp gidiyorum' diyerek ayrılan Selvi'nin yeni adresini Medyaradar açıklıyor. Selvi'nin sır gibi saklanan transferinin Habertürk gazetesi olduğu ortaya çıktı. 

İddiaya göre usta gazeteci, Habertürk'te tıpkı Yeni Şafak'ta olduğu gibi hem Ankara Temsilcisi hem de köşe yazarlığı yapacak...

Abdülkadir Selvi kimdir?

1964 yılında Sivas Yıldızeli'nde doğdu. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümü'nde tamamladı. Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde çalıştıktan sonra HBB TV'de muhabir ve haber müdürü olarak görev yaptı.

TGRT'de Ankara Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. 2001- 2011 tarihleri arasında Yeni Şafak Gazetesi'nde haber müdürü olarak görev yaptı. 2011'den bu yana Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürütüyor. Erhan Seven ile birlikte kaleme aldığı Muhsin Yazıcıoğlu'nu anlatan 'İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına: Alperen' ve 'Ateşten Yıllar: Siyasette Said Nursi Tartışması' adlı kitapların yazarı olan Abdülkadir Selvi, evli ve 3 çocuk babası. 

MEDYARADAR/ÖZEL