Gündem
09 Haz 2015 13:28 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:38

Yeni Şafak yazarının yazısı Twitter'ı salladı!

7 Haziran Genel Seçimleri'nin sonuçları köşelerde yankılanmaya devam ediyor.

Yeni Şafak yazarının yazısı Twitter'ı salladı!
AKP'nin tek başına iktidar olma şansını kaybettiği seçimlerin ardından, hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak'ın yazarı İsmail Kılıçarslan bugünkü köşesinden 'Niçin oldu bu?' sorusuna yanıt aradı.

AKP'ye eleştirilerde bulunan Kılıçarslan, seçim sonuçlarının bir nedenini de şöyle yorumladı: "Niçin oldu bu? 'Bakara makara' diyerek açık ara AK Parti tabanının en nefret ettiği adam haline gelen, Meclis'teki oylamada verdiği o fotoğraf yüzünden partiyle ilişiğinin o gün kesilmesi iktiza eden adamların balkonlara çıkarılması sebebiyle oldu".

Kılıçarslan oyların düşme nedenini ayrıca 6-8 Ekim olayları, Gezi olayları, asgari ücret, 'baraj' gibi nedenlere bağladı.

Kılıçarslan, 'Niçin oldu bu?' yazısının ardından sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.

Twitter kullanıcıları, Kılıçarslan'ı aşağıdaki tweet'leriyle TT listesine taşıdı:

Cihat Tokat: İsmail Kılıçarslan partide aksayan yönleri çok güzel ifade etmiş, umarım bu yazı partide ağırlığı olan kişiler tarafından da dikkate alınır.

Tuğçe Gül Baran: İsmail Kılıçarslan niye TT oldu, döndü mü,  bakın Murat Menteş'i kabul ettiniz mahallenize ikinci bir romantik islamcıya tahammül edemem.

Uslu Yorum: İsmail Kılıçarslan o yazıyı yazmak için seçim sonucunu beklemeseydi belki ama şu an bi değeri yok.

Bekir Develi: İsmail Kılıçarslan ne doğru demiş..Ne de güzel demiş..

İbrahim Tenekeci: İsmail Kılıçarslan'dan hem aklımızı, hem kalbimizi çalıştıran bir yazı. Okumak gerekiyor

Serdar Tuncer: İsmail Kılıçarslan "Niçin oldu bu ?" diyor. Soru herkes gibi ama cevaplar eyvallah dedirten cinsten. Buyrun