Polemik & Kulis
30 Mayıs 2021 08:48 Son Güncelleme: 30 Mayıs 2021 08:53

Yeni Şafak yazarı Karagül ile Yeni Akit yazarı Dilipak arasında Taksim Camii tartışması!

Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın Taksim Camii'ne ilişkin olarak sorduğu bir soruya tepki gösterirken, "BAE ekseninde konumlanmaya başladığını" öne sürdü. Dilipak da Karagül'ü "Allah'a ve adalete teslim ettiğini" söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Taksim Camii Açılış Programı'na katıldı. Temeli 17 Şubat 2017'de atılan Taksim Camii için Erdoğan, "Milletimiz 150 yıllık hayaline bugün kavuşmuştur. Taksim Camii'ni, Ayasofya Cami-i Kebir'e verilen bir selam, İstanbul'un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye olarak görüyorum" dedi.

"TAKSİM" KAVGASI

Hükümete yakın Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül ile hükümete yakın Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak ise "Taksim" tartışmasına girdi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Erdoğan'ın dün açılışını yaptığı Taksim'deki camiyle ilgili haberde, "Camide diğer semavi dinler için de ibadet alanlarının bulunduğu"na dikkat çekerek "Bu ne anlama geliyor?" diye sordu.

Dilipak'ın paylaşımına, İbrahim Karagül ise tepki gösterdi. Karagül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Şimdi de Taksim Camii'ne çamur atmaya başlamış... Hem de bir yalan haber üzerinden. BAE, Dubai, Bin Zayed ekseninde bir konumlanma işaretleri alıyorum" dedi. 

Dilipak ise Karagül'ün ismini vermeden ona bir yanıt verdi. Dilipak, "Birileri kendi havuz medyalarında çıkan habere ses çıkartmıyor. Bu nedir diye sormayı saldırı bahanesi sayanları Allah'a ve adalete havale ediyorum" dedi.