Medya Günlüğü
30 Kas 2018 11:29 Son Güncelleme: 30 Kas 2018 11:52

Yeni Şafak yazarı isyan etti: Siyasetçilerden gelen üfürükten tayyare mesajlar…

Yeni Şafak yazarı Ömer Lekesiz, son günlerde belediye başkanı adaylarından cep telefonuna silmeye yetişemeyeceği yoğunlukta mesajlar düştüğünü söyledi.

Google Haberlere Abone ol

Yeni Şafak yazarı Ömer Lekesiz, son günlerde belediye başkanı adaylarından cep telefonuna silmeye yetişemeyeceği yoğunlukta mesajlar düştüğünü söyledi. Lekesiz, söz konusu mesajları “üfürükten tayyare” diye niteledi.

Ömer Lekesiz, "Medeniyet, kanalizasyon, belediye başkanı seçmek vesaire" başlığıyla yayımlanan yazısında "Son günlerde belediye başkanı adaylarından (ki hiçbirini tanımam ve bilmem), cep telefonuma, silmeye yetişemeyeceğim yoğunlukta mesajlar düşüyor" ifadesini kullandı.

"Beni sevdiğiniz için teşekkür ederim, desteğinizden çok memnunum kabilinden üfürükten tayyare (deyim böyle miydi?) mesajlar bunlar" diyen Lekesiz, şöyle devam etti:

“GSM operatörlerinin, bize sormadan telefon numaralarımızı siyasetçilere satmasını ayrıca ele alınması gereken bir problem olarak paranteze alıp, şehri yönetmeye talip olanları ciddiyete, halka rahatsızlık vermeden siyaset yapmaya davet etmek derdindeydim. Nasıl oldu ben de bilmiyorum, Mumford ve Lacan gevezeliğiyle medeniyeti, sınai bir beceri olan kanalizasyonla eşitleyince sözün şakülü kendiliğinden kayıverdi. Lütfen, telefon mesajlarıyla bizi taciz eden belediye başkanı adaylarından, onları malum işin müdürleri olmaya indirgemek (belki de eşitlemek) suretiyle intikam aldığım sanılmasın. Biz kimi ne için belediye başkanı seçeceğimizi biliyoruz ki, seçilecek olanlar da ne için seçileceklerini iyi bilsinler. Kısaca, onlar bizi rahatsız edecek kadar abartmasınlar bu işi ki, biz de kalemi bir sopa gibi kullanarak rahatsız etmeyelim onları.”