Medya Günlüğü
07 Nis 2020 12:53 Son Güncelleme: 07 Nis 2020 13:39

Yeni Şafak yazarı AKP'li Fatma Şahin'i hedef aldı: “Yahu bu nasıl dil? Zabıta mısın sen?"

İsmail Kılıçarslan, bugün yayımlanan “Karmakarışık” başlıklı yazısında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’e isim vermeden sert sözlerle yüklendi.

Yeni Şafak yazarı AKP'li Fatma Şahin'i hedef aldı: “Yahu bu nasıl dil? Zabıta mısın sen?"

Fatma Şahin’in sosyal medya paylaşımı üzerinden tepkisini dile getiren Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı İsmail Kılıçarslan, “Yahu bu nasıl dil? Zabıta mısın sen? Yönettiğin insana parmak sallamayı kimde gördün” diye belirtti. “İnsana dokunun efendim insana” diyen Kılıçarslan, Fatma Şahin’in söz konusu paylaşımı için “sanal hokkabazlık” ifadelerini kullandı.

İsmail Kılıçarslan’ın Fatma Şahin’e yüklendiği bölüm şöyle:

“Mesela, devlet yeni korona tedbirleri açıklayınca bunu sosyal medyalarında duyuran belediye başkanlarının dilinden başlayabilirim. Şunu yazdı mesela bir büyükşehir belediye başkanı: ‘Tramvaylara, özel halk otobüslerine, belediye otobüslerine, minibüslere, taksilere maskesiz binemeyeceksiniz. Aksi halde görevlilerimiz ve diğer yolcularımız sizi uyaracaktır. Lütfen uyalım.’

Yahu bu nasıl dil? Zabıta mısın sen? Bir ‘geçmiş olsun’ yaz. Bir ‘birlikte atlatacağız’ de. Zaten senin görevlilerin işini yapacak. Yönettiğin insana parmak sallamayı kimde gördün? Kendini ‘biz sosyal medya uzmanıyız’ diye tanıtan dolandırıcılara güvenirsen olacağı budur işte. Seni zabıta yerine koyarlar. Her ay başkanın önüne rapor da getiriyorlardır üstelik bu sosyal medya madrabazları. ‘Efendim bu ay bizi bu kadar insan okudu, bu kadar insanla etkileşime girdik’ falan diye. İnsana dokunun efendim insana. Nezaketle, letafetle, güler yüzle, empatiyle insana dokunun. Boş verin bu sanal hokkabazlıkları.”