Polemik & Kulis
12 Mar 2019 11:08 Son Güncelleme: 12 Mar 2019 11:25

Yeni haber kanalının Genel Yayın Yönetmeni kim oldu? (Medyaradar/Özel)

İş adamı Necat Gülseven’in sahibi olduğu 3N Medya’nın yeni bir haber kanalı kurmak için harekete geçtiğini ilk Medyaradar duyurmuştu, kanalın genel yayın yönetmenini de ilk biz açıklıyoruz.

Google Haberlere Abone ol

Medyadaki alanını genişletmeyi hedefleyen 3N Medya, kısa süre önce medya grup başkanlığına, gazeteci Murat Kelkitlioğlu’nu transfer etmiş ve ulusal haber kanalı için kolları sıvamıştı. İşte o kanalın genel yayın yönetmeni belli oldu.

YENİ KANALIN BAŞINA O GEÇTİ

3N Medya’nın kurduğu yeni haber kanalının genel yayın yönetmeni başarılı televizyoncu Alican Değer oldu.

Değer, bir yandan ekibini kurarken bir yandan da kanalın altyapısıyla ilgili çalışmaları yakından takip ediyor.

ALİCAN DEĞER KİMDİR?

Alican Değer, mesleğe 1985’te Güneş Gazetesi’nde başladı. 1996’ya kadar birçok gazetede çalıştı. 1996-2002 arasında Kanal D Haber Müdürü olarak görev yapan Değer, 2002’de Show Tv Haber Merkezi’ne transfer oldu ve 2008’e kadar Show Haber Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

2008’de prodüksiyon şirketi kuran Alican Değer, başta TRT olmak üzere ATV ve Show Tv gibi çok sayıda kanala program yaptı. Değer, Yeni Birlik Gazetesi’nde 2 yıl boyunca köşe yazıları yazdı.
Alican Değer, Türkiye’nin ilk ev dekorasyon kanalı olan Bizimev Tv’nin de kurucuları arasındadır. 

YAYIN İÇİN GÜN SAYIYOR 

İş adamı Necat Gülseven’in sahibi olduğu 3N Medya, kısa süre önce Balıkesir’de yayın yapan TV100’ü satın almış ve kanalı ulusal yayın yapan bir haber kanalına dönüştürmek için harekete geçmişti.

Yeni haber kanalı için Mecidiyeköy’deki Profilo Alışveriş Merkezi’nde 1500 m2’lik bir alanı tutan 3N Medya, kısa süre içinde yeni haber kanalını yayına sokmaya hazırlanıyor.

3N Medya bünyesinde Show Radyo ve Radyo Viva da bulunuyor.

MEDYARADAR/ÖZEL