Gündem
03 Kas 2015 08:53 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:09

Yeni bir kültür sanat dergisi yayında!

Aylık kültür sanat dergisi "Cins", Nevmekan'da düzenlenen etkinlikle edebiyat ve fikir dünyasına tanıtıldı.

Üsküdar'da gerçekleştirilen etkinliğe katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, her işin bir fikirle başladığını belirterek, "Her fikrin mutlaka bir ilham kapısı vardır. Onun ön hazırlığı vardır ve bir fikirle başlayan çalışmalar kimlikle devam eder. Cins Dergisi de bir çalışmanın ürünü ve inşallah özellikle gençlerimiz ve geleceğimizle ilgili bir kimlik oluşturacak, yeni bir ufuk açacak bir çalışma olarak yerini alacaktır" dedi.

Albayrak Grubu CEO'su Ömer Bolat da grup olarak önemli medya çalışmalarına imza attıklarını ifade ederek, "Yaptığımız çalışmalar, çalışma arkadaşlarımızın hepsinde müthiş bir sinerji meydana getirdi. Fiziki mekanlar güzel olabilir, ancak onu canlı ve anlamlı kılan, ona değer katan içindeki insanlardır. Savunulan kıymetli değerlerdir, ruhtur, heyecandır ve bir aile yuvası olmasıdır. Albayrak Grubu 63 yıldır bu yolda ilerlemiştir ve ilerlemeye devam edecektir" diye konuştu.

Derginin yayın hayatına kısa bir süre önce girdiğine dikkati çeken Bolat, şu bilgileri verdi:

"Bu dergimizi emanet ettiğimiz, başta İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan, Yusuf Genç arkadaşlarımız, derginin ismiyle özdeşleşen, bilgi birikimleri ve tecrübeleriyle başarılı olacaklarına inandığımız değerli yöneticilerimizdir. Yönetim kurulu olarak kendilerine başarılar diliyoruz. Cins dergimizde kültür, düşünce, sanat, sinema ve edebiyat adına çok şey bulacaksınız, yolu açık olsun."

"Bize düşen sadece sefer etmek"

Cins Dergisi Genel Yayın Yönetmeni şair İsmail Kılıçlarslan da "mevcut kültürel iktidarın dayattıklarıyla mücadele" fikrinden hareketle derginin ortaya çıktığını belirterek, "Bunu başarır, başaramaz. Bu mücadeleyi sürdürür, sürdüremez. Orasını şüphesiz Allah bilir. Bize düşen sadece sefer etmek" dedi.

Dergi konusundaki fikirlerine destek bulamadıkları takdirde Cins'in hayata geçemeyeceğini dile getiren Kılıçarslan, şunları kaydetti:

"Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül bu fikri çok heyecanla karşıladı ve iki gün sonra masamda istiyorum dedi. Yaklaşık bir buçuk ay sonra dergimiz çıktı. Mesut Albayrak da ne yapılması gerekiyorsa yaparak, bizi hareketlendirdi. Albayrak ailesine teşekkürü bir borç biliyorum."